JAKI SILNIK WYBRAĆ

WYBÓR SILNIKA

Jaki silnik będzie dla Ciebie najlepszy? Diesel czy benzyna? Dobierz go do swoich potrzeb i codziennych tras!

Przebiegi a rodzaj silnika

Zakup auta z silnikiem diesla sprawdza się w przypadku osób pokonujących naprawdę duże dystanse. Właśnie dlatego ten rodzaj samochodów wybierany jest przez firmy, których pracownicy większość czasu spędzają w trasie. Badania pokazują, że przeciętny polski kierowca przemierza 15 000 km. Duży przebieg oznacza więc pokonywanie 40 000-50 000 km rocznie. Właśnie wtedy idealny okaże się silnik diesla.

Jak działa turbosprężarka?

Turbosprężarka dostarcza odpowiednią ilość powietrza do silnika.

Powietrze jest nie tylko zasysane, ale także wtłaczane do cylindrów.

Większa ilość powietrza sprawia, że możemy podać więcej paliwa, co daje lepsze osiągi.

Zakres obrotów użytecznych silnika TSI z turbosprężarką jest znacznie szerszy niż w silnikach wolnossących - wysoka wartość momentu dostępna jest już przy 1500 obr./min.

Dlaczego TSI?

Silniki TSI są doskonałe do miasta, na krótkie trasy lub do codziennego użytku - łączą w sobie oszczędność z dynamicznością. Nawet silnik 1.2 TSI o mocy 90 KM zapewnia sprawne przyspieszanie i wysoki moment obrotowy w szerokim zakresie obrotów. Jego osiągi możesz więc śmiało porównać do silnika wolnossącego o pojemności 1.6.

Zdefiniuj swoje potrzeby!

Zakup auta powinien być dobrze przemyślany. Podstawową sprawą, jaką powinno się wziąć pod uwagę, są warunki jego eksploatacji. Musisz uwzględnić wiele różnych, ale równie ważnych zmiennych: liczbę przewożonych osób, rodzaj trasy, nawierzchni, a nawet swoje zainteresowania i hobby. Te szytskie czynniki determinują wybór wielkości auta i silnika, który będzie je napędzał.

Pamiętaj jednak, by nie kupować na wyrost, a przed zakupem samochodu zawsze odbyć jazdę próbną, aby poznać zalety nowoczesnego silnika benzynowego oraz rozwiać wszystkie wątpliwości na jego temat.

JUŻ DZIŚ UMÓW SIĘ NA JAZDĘ PRÓBNĄ