JAK DZIAŁA INSTALACJA Z LPG

JAK DZIAŁA SYSTEM?

W trosce o trwałość silnika wprowadzona została strategia, której zadaniem jest ochrona silnika przed wewnętrznym jego przegrzaniem przy dużych obciążeniach w trakcie zasilania LPG. Obecnie przy dużym obciążeniu silnika następuje powrót na zasilanie benzyną. Strategia ta pozwala na ekonomiczne i bezpieczne eksploatowanie samochodu w różnych warunkach przez długi czas.

Szybkość i niezawodność

Gaz LPG, w stanie ciekłym, wypływa ze zbiornika przez wielozawór (który połączony z wlewem służy także do tankowania LPG) i skierowany zostaje do komory silnika przez przewód, na którym umieszczony jest elektrozawór LPG, umożliwiający przepływ gazu tylko przy włączonym zapłonie i przełączniku ustawionym w pozycji "GAZ". W komorze silnika znajduje się reduktor, gdzie następuje redukcja ciśnienia gazu LPG oraz zmiana stanu skupienia z ciekłego w gazowy.

Nowoczesna droga

Komputer ECU (sterownik), określając aktualny czas wtrysku gazu, opiera się na przejętych podczas zasilania gazem czasach wtrysku benzyny. Oznacza to, że kontrola nad silnikiem leży w gestii komputera wtrysku benzyny (sterownika), a sterownik instalacji gazowej przetwarza polecenia wygenerowane dla wtryskiwaczy benzynowych na odpowiednie polecenia dla wtryskiwaczy gazu.

Duet doskonały

Aby zachować idealną zgodność z systemem benzynowym, komputer ECU (sterownik) systemu gazowego, uruchamia wtrysk gazu na tym samym cylindrze z którego został pobrany czas wtrysku benzyny. Komputer gazu oblicza jaką ilość energii, która powinna być wyzwolona za pośrednictwem benzyny, zamienić na odpowiednią ilość energii, wygenerowaną przez gaz.

Wszystko pod kontrolą

LANDIRENZO OMEGAS OBD jest w stanie zintegrować się w sposób wydajny z funkcjami głównymi (kontrola składu mieszanki, cut off, EGR, odcięcie paliwa przy zadanych obrotach itd.) jak i dodatkowymi (kontrola sprzęgła klimatyzatora, obciążenia elektryczne, itd.) tego systemu.

Efekt? Wydajność i komfort

Przeliczenie czasu wtrysku benzyny na czas wtrysku gazu i korekty lambda krótko- i długoterminowe jest realizowane w oparciu o szereg parametrów, które oprócz czasów wtrysku benzyny, są pozyskiwane przez komputer ECU (sterownik) gazu, takich jak: ciśnienie gazu na listwie, temperatura gazu, temperatura cieczy chłodzącej w silniku i obroty oraz przyspieszenie wału korbowego.

KTÓRA ŠKODA Z LPG ODPOWIADA TWOIM POTRZEBOM?

Po prostu wybierz model i wpisz swoje dane, a my skontaktujemy się z Tobą telefonicznie i umówimy z Dealerem, który pomoże Ci podjąć finalną decyzję.

Umów się na jazdę próbną

Poznaj bliżej wybraną ŠKODĘ i zabierz ją w trasę