ZUPEŁNIE NOWA ŠKODA OCTAVIA TO INSPIRACJA DLA ARTYSTÓW

October 28, 2019
Zobacz, jak zupełnie nowa ŠKODA OCTAVIA zainspirowała trzech czołowych artystów i rozpaliła ich wyobraźnię, czego efektem są dzieła sztuki na płótnie, pleksi i na tablecie, stworzone we wspaniałym toskańskim krajobrazie Włoch.

Dzisiejszy świat rządzi się przepisami, standardami i ograniczeniami - chyba że jesteś wystarczająco odważny, aby podważyć status quo i podążać własną ścieżką. Ścieżka twoich marzeń, wizji i odważnych pomysłów, punkt wyjścia do podróży w poszukiwaniu własnego głosu na świecie. Kiedy napędza Cię Twoja kreatywność, możesz być dosłownie wszędzie.

STOP KLATKA.

Poznaj trzy kreatywne duchy. Trzy zbuntowane osoby, które w swojej pracy kwestionują ogólne podejście do życia i prezentują unikalne podejście do ustalonych form sztuki. Chociaż każda specjalizuje się w nieco innej dziedzinie, tworzona przez nich sztuka ma jedną wspólną cechę - nigdy nie przestaje zadziwiać. Udaje im się przekazać zaskakująco świeży punkt widzenia, pozostając wiernym ich specyficznej wizji artystycznej i po drodze unikając stereotypów.

Ten międzynarodowy zespół, złożony z Jakuba, Carlo i Marii, pojechał do Toskanii - regionu słynącego z zapierających dech w piersiach krajobrazów, które same w sobie często przypominają dzieło sztuki, miejsce, które inspirowało pokolenia artystów. Ale jedna rzecz wydawała się trochę nie na miejscu - samochód, który ich tu przywiózł. Nadal tajemniczy, ale już otwarty na interpretację. Zupełnie nowa ŠKODA OCTAVIA. Ich zadaniem było wchłonięcie piękna otaczającej je okolicy i kształtu nowego modelu, a następnie przekazanie samochodu zgodnie z wybraną przez nich formą sztuki.

Jakub, klasycznie wyszkolony malarz, chwycił pędzle i pozwolił, by cała sceneria wpłynęła na jego kunszt. Postępując w ten sposób, podążał śladami klasycznych mistrzów, ale wniósł swój własny unikat do finałowego dzieła, w którym tradycja spotyka się z nowością, a kunszt dawnych czasów łączy się z nowymi metodami niestrudzonej eksploracji.

Dla Carlo było to nie tylko inne płótno, ale zupełnie inny punkt widzenia, który zamierzał zinterpretować. Artysta uliczny z serca i duszy, namalował Pleksiglas, aby uchwycić esencję ruchu i w bezruchu nowej ŠKODY OCTAVIA dzięki odważnym kolorom i nieoczekiwanej głębi w swoim naprawdę ekscytującym dziele.

Sztuka Jakuba jest najbardziej wierna tradycyjnemu malarstwu, natomiast styl Marii idzie w zupełnie przeciwnym kierunku. Wykorzystuje najnowszą technologię i wyraźne umiejętności cyfrowe, aby złapać samochód pod bardziej dramatycznym kątem podczas jazdy przez krajobraz. Wybrana przez Marię technika uwzględnia bardziej abstrakcyjną esencję emocjonalną, dzięki czemu powstaje grafika, która stanowi istotny kontrast dla pozostałych dwóch.

Wszystkie trzy kreatywne dusze zmagały się z trudnym zadaniem - uchwycenia w swojej sztuce czegoś, czego nikt jeszcze nie widział w pełni. Musieli polegać na swoich zmysłach artystycznych i kierować się intuicją, aby wszyscy mogli zobaczyć to, co niewidzialne. Samochód zainspirował każdego z nich w inny sposób, każdy rysował na własnym szkielecie, co sprawiło, że ostateczne zdjęcia były zupełnie inne od siebie.

To, co pozostało bez zmian, to ich odwaga, by wkroczyć na niezbadane terytorium i przenieść tam kawałek siebie - i jest to coś, co możesz osiągnąć tylko wtedy, gdy pozostaniesz wierny sobie.

POKAŻ WIĘCEJ Teraz możesz sam ocenić, w jaki sposób udało im się uchwycić istotę nowego samochodu. Przygotuj się na światową premierę zupełnie nowej ŠKODY OCTAVIA w Pradze, 11 listopada 2019 r.

PROFILE:

Jakub Tytykalo (35), urodzony w Czechach malarz i absolwent praskiej Akademii Sztuk Wizualnych, studiował u słynnego czeskiego rzeźbiarza Jaroslava Róny i malarza Jiří Petrboka i doskonalił swoje klasyczne umiejętności malarskie podczas pobytu w Madrycie. Przywołuje surrealizm i kubizm jako swoje ulubione style i główny wpływ na jego twórczość.

Urodzona w Rosji, mieszkająca w Pradze Maria Makeeva (32) studiowała ilustrację w praskiej Akademii Sztuki, Architektury i Projektowania. Specjalizuje się w ilustracji cyfrowej i przez lata doskonaliła swój charakterystyczny styl, aby stać się jednym z najwybitniejszych artystów działających w świecie projektowania graficznego.

Urodzony i wychowany na Sycylii Carlo Alberto Giardina (28) studiował projekt komunikacji w New Academy of Fine Arts w Mediolanie. Chociaż jego ulubioną dziedziną jest sztuka uliczna, interesuje go wszelkiego rodzaju ekspresja artystyczna, a główne źródła inspiracji zajmuje twórczość Felipe Pantone, Olafura Eliassona i Keitha Haringa.

Ostatnie newsy