Wyprodukowano 1,5 miliona OCTAVII trzeciej generacji

Wyprodukowano 1,5 miliona OCTAVII trzeciej generacji

4. 5. 2017

“Serce marki” ŠKODA osiągnęło milowy krok: pracownicy fabryki samochodów w głównym zakładzie w Mladá Boleslav wyprodukowali właśnie 1,5 miliona sztuk modelu OCTAVIA trzeciej generacji.

Wyprodukowano 1,5 miliona OCTAVII trzeciej generacji

Kompleksowo zmodernizowana wersja nowej wersji bestsellera od początku lutego kontynuuje pasmo sukcesów. Odkąd 21 lat temu powstała pierwsza generacja modelu ŠKODA OCTAVIA, już ponad pięć milionów kierowców na całym świecie wybrało ten kompaktowy samochód czeskiej marki. Fakt ten sprawia, że ŠKODA OCTAVIA jest jednym z najbardziej udanych modeli w świecie motoryzacyjnym.

"Szybki rozwój naszej firmy zaczął się naprawdę od 1996 roku wraz z modelem OCTAVIA" - powiedział Michael Oeljeklaus, Członek Zarządu ds. Produkcji i Logistyki. "Od ponad dwóch dekad model był ważnym filarem w portfolio ŠKODY. Wraz z trzecim pokoleniem naszego bestsellera opieramy się na sukcesie dwóch pierwszych generacji. Duża część uznania za sukces modelu OCTAVIA i marki ŠKODA trafia do naszych zmotywowanych i wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy mają teraz 1,5 miliona powodów do dumy ze swoich osiągnięć ", dodał Oeljeklaus.

Z ponad pięcioma milionami sprzedanych egzemplarzy, ŠKODA OCTAVIA jest bestsellerem czeskiego producenta. Trzecia generacja ŠKODY OCTAVIA, jest produkowana od listopada 2012 roku. Milionowy egzemplarz opuścił hale produkcyjne w Mladá Boleslav pod koniec marca 2016 r.

ŠKODA oferuje kompleksowo zmodernizowany model trzeciej generacji w wersjach hatchback i kombi. Dzięki przeprojektowanej przedniej i tylnej części, opływowej sylwetce i szerszemu rozstawowi kół, model stał się jeszcze bardziej dynamiczny niż dotychczas. Nowa wersja kompaktowej ŠKODY OCTAVIA zachwyca sprawdzonymi, mocnymi stronami i wyznacza nowe standardy w swoim segmencie m.in. pod względem przestronności czy funkcjonalności. Klienci mogą wybierać spośród czterech wersji wyposażenia: Active, Ambition, Style oraz Laurin&Klement. Ponadto mogą także zdecydować się na specjalne wersje: Scout lub RS. Portfolio silników składa się z najnowocześniejszych silników benzynowych i wysokoprężnych o mocy od 63 kW (85 KM) do 180 kW (245 KM). W zależności od wersji silnika, ŠKODA OCTAVIA dostępna jest również ze skrzynią DSG i napędem na wszystkie koła.

Ostatnie newsy

Wszystkie newsy