Wnętrze ŠKODY Kodiaq ujawnione

Wnętrze ŠKODY Kodiaq ujawnione

31. 8. 2016

Wiemy już, jak wygląda nowy duży SUV ŠKODY w środku. Na krótko przed światową premierą nowego modelu czeski producent pozwala zajrzeć do jego wnętrza. Zdjęcia wskazują, że ŠKODA przeniosła swój nowoczesny, wyrazisty i ekspresyjny język stylistyczny do kokpitu i całej kabiny. Równocześnie, fotografie wskazują na wysokie standardy czeskiej marki w zakresie funkcjonalności i jakości wykonania. ŠKODA po raz kolejny ustanawia nowe standardy w zakresie przestronności wnętrza: model Kodiaq posiada największy bagażnik w zestawieniu ze swoją kluczową konkurencją, a opcjonalnie dostępny jest w wersji siedmioosobowej.

Wnętrze ŠKODY Kodiaq ujawnione

Wnętrze ŠKODY Kodiaq emanuje siłą i solidnością, ale jednocześnie wita pasażerów przyjaznym charakterem. Tak jak wszystkim samochodom marki, tak i modelowi Kodiaq udaje się połączyć nowoczesny i ponadczasowo elegancki styl z funkcjonalnymi właściwościami charakteryzującymi dobrego SUV-a. 

Ekspresywnie, ale mądrze zaprojektowana deska rozdzielcza jest czytelna i pozbawiona zbędnych elementów. Podzielona jest na dwie strefy - dla kierowcy i pasażera. Projekt wnętrza charakteryzują przykuwające wzrok pionowe detale stylistyczne, jak cztery otwory nawiewów wentylacji. Środkowe z nich otaczają centralny ekran i układają się w intrygujący motyw: ich krawędzie biegną do góry panelu środkowego i tworzą trapezoidalny kształt, naśladujący ten na masce modelu.

Duży wyświetlacz ma elegancki, kryształowy design utrzymany w duchu „Simply Clever” – jest logiczny i intuicyjny. Wszystkie przełączniki i funkcje są łatwo dostępne. Siedzenia są wykonane z materiałów wysokiej jakości, gwarantując kierowcy i pasażerom doskonały poziom komfortu.

Ponadprzeciętna przestrzeń, która wyznacza nowe standardy w klasie, to specjalność każdej ŠKODY: twórcy modelu Kodiaq wygospodarowali maksymalną możliwą ilość miejsca przy wymiarach zewnętrznych 4,7 metra długości i 1,88 metra szerokości. Po raz pierwszy w historii ŠKODY model opcjonalnie oferuje aż siedem miejsc siedzących. Dzięki przesuwanym i składanym miejscom siedzącym, konfigurację wnętrza można aranżować na wiele sposobów, zależnie od potrzeb.

Z pojemnością od 720 do 2 065 litrów (po złożeniu kanapy), pięcioosobowa ŠKODA Kodiaq oferuje największy bagażnik ze wszystkich samochodów w swojej klasie.

Wysoki poziom komfortu eksploatacji gwarantują między innymi podgrzewana kierownica oraz ponad trzydzieści przemyślanych rozwiązań „Simply Clever”, takich jak wysuwane osłony krawędzi drzwi („Door Protection”), elektryczne zabezpieczenie tylnych drzwi dla dzieci i zagłówki ułatwiające komfortowy sen.

Nowa ŠKODA Kodiaq będzie świętować swoją premierę już 1 września 2016 roku w Berlinie. Imponujące widowisko filmowe, muzyczne i choreograficzne towarzyszące temu wydarzeniu będzie transmitowane na żywo w internecie od godziny 19:00 czasu środkowoeuropejskiego.

Każdy może zobaczyć 45-minutową prezentację samochodu podczas przekazu na żywo. Media posiadają także możliwość przekazu transmisji w swoich własnych kanałach.

Transmisja: www.skoda-auto.com/en/models/kodiaq/premiere

Link do osadzenia na stronie: www.youtube.com/watch?v=YDiAg1LGJU4