Velo Toruń 2017 za nami!

Velo Toruń 2017 za nami!

9. 5. 2017

Velo Toruń to impreza, która z hukiem rozpoczęła sezon amatorskiego szosowego ścigania. W pierwszy weekend maja, ponownie w Toruniu, miłośnicy kolarstwa mogli zmierzyć się na kilku dystansach, dostosowanych do kondycji i umiejętności zawodników. Marka ŠKODA już po raz trzeci była sponsorem głównym wydarzenia.

Velo Toruń 2017 za nami!

Mimo, iż zawodników i kibiców od samego rana przywitała pochmurna, mokra i chłodna pogoda, to frekwencja była wręcz wyśmienita. Do wyścigów zgłosiła się największa ilość zawodników w historii wydarzenia. W sumie na wszystkich dystansach (trzy wyścigi główne oraz wyścigi dla dzieci) zgłoszonych było 2088 osób. W imprezie wzięło udział dwóch mistrzów świata, Michał Kwiatkowski oraz aktualny najlepszy zawodnik globu ścigający się na torze - Adrian Tekliński. Na trasę ruszył również Bartosz Huzarski.

Rywalizacja indywidualna uczestników odbywała się na 3 dystansach. Na najdłuższym dystansie GIGA KODIAQ Race zwyciężył, po solowym odjeździe na ostatnich dwóch kilometrach, Tomasz Olejnik. Na średnim dystansie MEGA OCTAVIA Race najszybszy okazał się Mateusz Stasiak z Pleszewa. Na najkrótszym dystansie, MINI FABIA zwyciężył Jacek Dąbrowski z Torunia.

Po pokonaniu 12 kilometrowej trasy na uczestników wyścigu ŠKODA Family Challenge, w salonie dilerskim ŠKODY - Polbis Auto, czekało oprócz pamiątkowych medali i upominków, mnóstwo gier i zabaw przygotowanych z myślą o najmłodszych.

Już niebawem pełna relacja z wydarzenia na welovecycling.pl. Do zobaczenia za rok!

Ostatnie newsy

Wszystkie newsy