28. RAJD RZESZOWSKI: RELACJA

August 11, 2018
Udany występ Miko Marczyka w Rajdzie Rzeszowskim. 22-letni kierowca ŠKODA Polska Motorsport, Mikołaj Marczyk, zakończył 27. Rajd Rzeszowski na piątym miejscu. Pozwoliło mu to awansować do pierwszej trójki klasyfikacji generalnej RSMP!

– „To był najtrudniejszy rajd, w jakim startowałem. Cieszę się, że wraz z Szymonem wystrzegaliśmy się błędów. Trudne warunki pokazały jednak, że jako kierowca mam duże deficyty. Mam nad czym pracować i wierzę, że będzie lepiej” – napisał na Facebooku Marczyk.

Owe „deficyty” nie były jednak widoczne na trasie. Młody kierowca ŠKODA Polska Motorsport debiutował na znanym z wysokiego poziomu trudności Rajdzie Rzeszowskim, a dodatkowo pierwszy raz ścigał się autem klasy R5 na mokrej nawierzchni – efekcie obfitych opadów z piątkowej nocy. Tym większe wrażenie zrobił jego tryumf na jednym z oesów oraz wysokie piąte miejsce na mecie i czwarte w klasyfikacji RSMP. Rajd wygrał Rosjanin startujący w barwach Łotwy – Nikolay Gryazin. Jego łupem padło 8 z 11 odcinków specjalnych. Na dwóch oesach zwyciężył lider klasyfikacji generalnej, Jakub Brzeziński, który zajął w Rzeszowie trzecie miejsce i utrzymał się na prowadzeniu w RSMP. Na tym etapie mistrzostw Polski najlepszy był drugi w „generalce” Grzegorz Grzyb.

Kolejne wyzwanie czekające na Miko, Szymona Gospodarczyka i ich ŠKODĘ FABIA F5 to rozgrywany w dniach 7–8 września na Litwie Rajd Elektreny.

Prezentowany materiał dotyczy samochodu rajdowego i ma charakter wyłącznie wizerunkowy. Samochód ten nie jest dostępny w sprzedaży na rynku polskim.

Ostatnie newsy