ŚWIATOWA PREMIERA ZUPEŁNIE NOWEJ ŠKODY SCALA

December 6, 2018
Przybyła nowa ŠKODA SCALA! Nowy samochód kompaktowy został zaprezentowany w całej okazałości podczas światowej premiery w Tel Awiwie w Izraelu.

https://youtu.be/EdD1u7REGqU

„Wraz z nową ŠKODA SCALA proponujemy nowy rozdział w klasie kompaktowej ŠKODY. Jest to całkowicie nowy rozkwit, który ustanawia standardy pod względem technologii, bezpieczeństwa i wzornictwa w tej klasie. Potwierdza to nawet nowa nazwa. Jednocześnie ŠKODA SCALA emanuje urokiem dzięki inteligentnemu niedopowiedzeniu, który jest typowy dla marki ŠKODA. Jesteśmy zatem przekonani, że ŠKODA SCALA na nowo zdefiniuje kompaktowe samochody dla ŠKODY”- powiedział Bernhard Maier, prezes zarządu ŠKODA, witając nowy samochód z rodziny ŠKODA.

Obejrzyj odsłonięcie samochodu: https://youtu.be/O3mJf6f3szM

Nowa ŠKODA SCALA natychmiast zwróci uwagę dzięki emocjonalnie naładowanemu projektowi, co stanowi kolejny etap ewolucji języka designu ŠKODA. SCALA to pierwszy samochód produkcyjny marki ŠKODA w Europie, który zamiast logo umieścił literowo nazwę ŠKODA na piątych drzwiach. Wnętrze ma nową koncepcję z centralnie uniesionym ekranem w sercu auta. Ekran dotykowy jest wygodnie umieszczony wysoko, dzięki czemu kierowca i pasażer z przodu mogą go łatwo odczytać. Dostępny jest również opcjonalny wirtualny kokpit z wyświetlaczem o przekątnej 10,25 cala. Najwyższej klasy bagażnik pomieści 467 litrów.

Trzy silniki benzynowe TSI o pojemności 1,0 lub 1,5 litra oraz jeden silnik wysokoprężny 1.6 TDI zapewniają moc od 70 do 110 kW (95 do 150 KM). W pewnym momencie w 2019 r. dołączy do nich silnik 1.0 G-TEC o mocy 66 kW (90 KM) napędzany przyjaznym dla środowiska gazem ziemnym (CNG).

ŠKODA SCALA oferuje do 9 poduszek powietrznych i szereg zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy, które do tej pory były zarezerwowane dla wyższej klasy modeli. Asystent pasa ruchu i asystent jazdy z przodu, w tym funkcja hamowania awaryjnego, są montowane standardowo, natomiast adaptacyjny tempomat (ACC) i asystent parkowania są opcjonalne.

ŠKODA SCALA jest zawsze dostępna dzięki uprzejmości wbudowanej karty eSIM z połączeniem LTE. Ponadto SCALA oferuje szereg funkcji Simply Clever, takich jak sterowane elektrycznie piąte drzwi z funkcją Tip-To-Close, która jest dostępna w tej klasie po raz pierwszy.

Możesz dowiedzieć się wszystkiego o ŠKODA SCALA w naszym cyfrowym zestawie prasowym.

Obejrzyj nagranie całej prezentacji tutaj: https://youtu.be/5Kmy6s1jBm8

Ostatnie newsy