ŚWIATŁO WIZJI WE WNĘTRZU ŠKODA VISION iV

February 20, 2019
Całkowicie elektryczny model koncepcyjny ŠKODA VISION iV oferuje zupełnie nową stylistykę wnętrza. Deska rozdzielcza i kierownica to elementy, które z pewnością zaskoczą. Sprawdź szkic wewnętrzny.

Deska rozdzielcza składa się z dwóch sekcji, każda o innej wysokości, powyżej której luźno umieszczony centralny wyświetlacz wydaje unosić się w powietrzu. Tablica rozdzielcza wystaje z deski rozdzielczej, a kierownica ma literalną nazwę ŠKODA zamiast tradycyjnego logo producenta.

Ponieważ samochód oparty jest na modułowej platformie MEB Grupy pojazdów elektrycznych, udało wprowadzić się zaskakujące rozwiązania. Nie ma tradycyjnej konsoli tunelowej, więc projektanci mogli wymyślić nowe wnętrze.

„ŠKODA VISION iV oferuje niesamowitą przestrzeń wewnątrz, skupiliśmy się na poziomie i lekkości w całym wnętrzu. Szczegółowo można zobaczyć autentyczne krystaliczne tekstury, które w oryginalny sposób podkreślają nasze połączenie z tradycyjnym czeskim rzemieślniczym szkłem i oczywiście zwracamy szczególną uwagę na innowacyjne materiały, które są całkowicie pozbawione materiałów odzwierzęcych i są przyjazne dla środowiska”, mówi Norbert Weber, dyrektor projektowania wnętrz.

ŠKODA VISION iV oferuje miejsce do przechowywania między kierowcą a pasażerem z przodu, gdzie można odłożyć telefon komórkowy i podłączyć go bezprzewodowo do samochodowych systemów audio-nawigacyjnych. Telefony można również ładować indukcyjnie.

Kształt i wystrój dwupoziomowej deski rozdzielczej zostały zainspirowane konsolą samochodu. Centralny wyświetlacz wystaje z góry deski rozdzielczej, a przed nim jest miejsce do spoczynku dla dłoni sterującej ekranem dotykowym. Całe wnętrze łączy funkcjonalną ergonomię z codzienną praktycznością.

Czterodrzwiowy crossover-coupe VISION iV to kolejny krok w kierunku elektrycznej przyszłości ŠKODY. Będzie miał swoja publiczną odsłonę podczas Salonu Samochodowego w Genewie w marcu.

Ostatnie newsy