Sukces ofensywy ŠKODY w segmencie SUV-ów

SUKCES OFENSYWY ŠKODY W SEGMENCIE SUV-ÓW ponad ćwierć miliona wyprodukowanych modeli KAROQ

SUKCES OFENSYWY ŠKODY W SEGMENCIE SUV-ÓW ponad ćwierć miliona wyprodukowanych modeli KAROQ

23. 9. 2019

Już ponad ćwierć miliona modeli KAROQ zostało wyprodukowanych w fabrykach ŠKODY. Jubileuszowy egzemplarz z silnikiem 1.0 TSI o mocy 85 kW zjechał z taśmy produkcyjnej w Mladá Boleslav w zaledwie dwa lata po rozpoczęciu seryjnej produkcji modelu. Kompaktowy SUV to jedna z trzech propozycji marki w tym segmencie – obok ŠKODY KODIAQ i najnowszego, miejskiego SUV-a KAMIQ.

Produkcja ŠKODY KAROQ rozpoczęła się w lipcu 2017 roku w fabryce w Kvasinach, a od stycznia 2018 odbywa się również w Mladá Boleslav. Model cieszy się ogromnym powodzeniem wśród kierowców – w ubiegłym roku do klientów na całym świecie trafiło 115 700 egzemplarzy, a w bieżącym – już 97 900.  

– Ponad ćwierć miliona wyprodukowanych modeli KAROQ to niezbity dowód na popularność tego kompaktowego SUV-a wśród klientów na całym świecie. Wynik imponuje tym bardziej, że udało się go osiągnąć w zaledwie dwa lata od rozpoczęcia produkcji. Dziś z dumą mówimy o sukcesie modelu KAROQ i niezmiennie podkreślamy jego szczególne miejsce w rodzinie SUV-ów ŠKODY – mówi Michael Oeljeklaus, członek zarządu ŠKODA AUTO ds. produkcji i logistyki.

ŠKODA KAROQ to jeden z trzech SUV-ów dostępnych w ofercie marki, obok największej ŠKODY KODIAQ i nowej miejskiej ŠKODY KAMIQ. To model, którego wymiary – 4382 mm długości, 1841 mm szerokości i 1605 mm wysokości – plasują w segmencie kompaktowych SUV-ów. Przy 2 838 mm rozstawu osi samochód oferuje przestronne wnętrze z wygodną tylną kanapą. Osoby, które podróżują z dużą liczbą bagaży docenią bagażnik o pojemności 521 l. Wszystkie te cechy czynią ze ŠKODY KAROQ wszechstronny model – na tyle kompaktowy, aby zwinnie manewrować na zatłoczonych, miejskich parkingach i na tyle duży, aby zagwarantować komfortowe warunki w czasie dalszych podróży.

KAROQ dostępny jest na polskim rynku z nowoczesnymi silnikami benzynowymi oraz wysokoprężnymi w wersjach Ambition, Style, a także w usportowionej wersji Sportline oraz uterenowionej wersji Scout. Na rok modelowy 2020 KAROQ otrzymał kilka zmian stylistycznych, a także nowe systemy bezpieczeństwa. ŠKODA KAROQ oferuje również najnowsze rozwiązania technologiczne i funkcjonalności z obszaru Connectivity.

Udana ofensywa ŠKODY w segmencie SUV-ów rozpoczęła się w 2016 roku od premiery pierwszego modelu KODIAQ. Obecnie mając w swoim portfolio modele KODIAQ, KAROQ i nowego miejskiego SUV-a KAMIQ, ŠKODA oferuje swoim klientom trzy nowoczesne, wszechstronne auta, wyróżniające się w swoim segmencie.

Ostatnie newsy

Wszystkie newsy