SPÓJRZ W ELEKTRYCZNĄ PRZYSZŁOŚĆ ŠKODY

September 10, 2019
ŠKODA przybyła na targi motoryzacyjne we Frankfurcie, aby rzucić nieco światła na swoją elektryczną przyszłość. Popatrzmy na to razem z przewodniczącym zarządu Bernhardem Maierem.

Napęd elektryczny, który jest już obecny w hybrydowym modelu plug-in ŠKODY SUPERB iV oraz w pełni elektrycznym CITIGOᵉ iV, zyska na znaczeniu w samochodach ŠKODA. „Już w przyszłym roku rozpoczniemy masową produkcję naszego pierwszego dużego samochodu elektrycznego w Mladá Boleslav, domu ŠKODY,” ogłosił Bernhard Maier.

„W latach 2019-2022 wprowadzimy 30 nowych modeli. 10 z nich zostanie w pełni lub częściowo zelektryfikowanych, co zwiększy się do jednej czwartej całej produkcji marki do 2025 r. ”- podkreślił Bernhard Maier.

Rozwój i udostępnianie technologii i usług niższego szczebla idą w parze, a wśród całej rodziny samochodów ŠKODA modeli iV będzie cała kawalkada.

ŠKODA i grupa VW wspólnie pracują nad opracowaniem łatwych w użyciu stacji ładowania tzw. wallboxów do ładowania w domu. Klienci otrzymają porady dotyczące wyboru tych urządzeń oraz uzyskają niezbędną pomoc w ich instalacji.

„Podróżując swoim autem iV, aplikacja ŠKODA Connect znajdzie najbliższy dostępny punkt ładowania i będziesz mógł używać swojej karty ŠKODA eCharge na stacjach ładowania w całej Europie”, podkreślił Bernhard Maier, gdy omawiał ekosystem zelektryfikowanej ŠKODY oraz w jaki sposób pojazdy będą działać w przyszłości.


Ostatnie newsy