ŠKODa na IAA 2019 we Frankfurcie

ŠKODA wyznacza kierunek przyszłego rozwoju na targach IAA 2019 we Frankfurcie

ŠKODA wyznacza kierunek przyszłego rozwoju na targach IAA 2019 we Frankfurcie

9. 9. 2019

ŠKODA zaprezentuje nowości w swoim portfolio podczas Targów IAA we Frankfurcie nad Menem. Marka pokaże ŠKODĘ CITIGOe iV, pierwszy elektryczny model w ofercie oraz ŠKODĘ SUPERB iV z napędem hybrydowym typu plug-in. Oprócz tego na stoisku dostępna będzie kompaktowa ŠKODA SCALA i miejski SUV KAMIQ w usportowionych wariantach MONTE CARLO. Samochody wyróżniają czarne elementy nadwozia i sportowe akcenty we wnętrzu. Seria MONTE CARLO nawiązuje do rajdowej tradycji marki i powstała z myślą o klientach, którzy cenią emocjonujący design zorientowany na aktywny styl życia. ŠKODA przedstawi również uterenowiony model SUPERB SCOUT. Najnowsze modele ŠKODY będą dostępne dla publiczności w dniach od 10 do 22 września.

W maju miała miejsce premiera pierwszych zelektryfikowanych modeli ŠKODY. Dzięki hybrydowemu modelowi typu plug-in SUPERB iV oraz CITIGOe iV napędzanemu wyłącznie silnikiem elektrycznym marka wkroczyła w erę elektromobilności i wyznaczyła kierunek na przyszłość. ŠKODA wprowadza w życie całościowe podejście do kwestii elektromobilności. Działania podjęte w tym obszarze obejmują przede wszystkim: dostosowanie linii produkcyjnych do wytwarzania komponentów elektrycznych, które od września produkowane są w fabryce w Mladá Boleslav, rozwój infrastruktury do ładowania na terenie zakładów produkcyjnych oraz poszerzanie kompetencji i szkolenie personelu w zakresie produkcji pojazdów elektrycznych.

Atrakcyjne warianty dla topowych modeli

W tym roku ŠKODA wprowadziła odświeżoną wersję trzeciej generacji modelu SUPERB. Nowy flagowiec ŠKODY przeszedł nie tylko zmiany wizualne, ale został przede wszystkim wyposażony w innowacyjne rozwiązania technologiczne i najnowsze systemy z zakresu bezpieczeństwa. Samochód po raz pierwszy będzie dostępny w uterenowionej wersji SCOUT, dostępnej wyłącznie w nadwoziu kombi. ŠKODA SUPERB SCOUT doskonale poradzi sobie w terenie dzięki napędowi na cztery koła i pakietowi na bezdroża, zapewniającemu ochronę podwozia oraz prześwit pod pojazdem zwiększony o 15 mm. SCOUT jest dodatkowo wyposażony w funkcję Off-Road, umożliwiającą przełączanie trybu jazdy. Kompaktowy model SCALA i KAMIQ, trzeci, najnowszy SUV w ofercie marki, dostępne będą w usportowionym wariancie MONTE CARLO. Czarne elementy wykończenia wersji MONTE CARLO podkreślają dynamikę obu modeli i ich sportowy charakter.

Targi IAA we Frankfurcie nam Menem odbędą się w dniach od 10 do 22 września. Wszystkie modele ŠKODY dostępne będą na stoisku A11, w pawilonie 3.0.

Ostatnie newsy

Wszystkie newsy