ŠKODA w 2017 roku

ŠKODA w 2017 roku: niekwestionowany lider dzięki zaufaniu klientów

ŠKODA w 2017 roku: niekwestionowany lider dzięki zaufaniu klientów

9. 1. 2018

Konsekwentnie rozwijana i gruntownie zmodernizowana gama modeli ŠKODY pozwoliła producentowi wejść w 2017 roku na nowe wyżyny. ŠKODA utrzymała pozycję niekwestionowanego lidera polskiego rynku, rozpoczęła się także ofensywa marki w segmencie SUV poprzez premiery modeli KODIAQ i KAROQ. Ostatnie dwanaście miesięcy upłynęło ŠKODZIE pod znakiem odświeżenia niemal całego portfolio modelowego. Faceliftingowi poddane zostały: CITIGO, RAPID i OCTAVIA. Ponadto marka zaprezentowała w minionym roku swoją nową, śmiałą wizję przyszłości zobrazowaną poprzez zasilany energią elektryczną model koncepcyjny VISION E.

„To już kolejny rok, w którym ŠKODA została niekwestionowanym liderem w Polsce. Klienci w naszym kraju ufają marce, dostrzegają jej rozwój i wiedzą, że dostarczamy świetne samochody wyposażone w szereg rozwiązań znanych z wyższych segmentów” – mówi Tomasz Porawski, Dyrektor marki ŠKODA. „Nasze doskonałe wyniki w minionym roku w Polsce to efekt świetnie opracowanej oferty i nieprzeciętnego zaufania klientów, którym cieszą się wśród Polaków modele naszej marki. Dobrze znane modele są nieustannie unowocześniane, a obok nich pojawiają się bezprecedensowe nowości z nieustannie rozwijającego się segmentu SUV. Określiliśmy także naszą najbliższą przyszłość, która upłynie pod znakiem elektryfikacji gamy: w 2019 roku ukaże się pierwszy model ŠKODY z napędem hybrydowym typu plug-in, a w 2020 rozpocznie się produkcja w pełni elektrycznych aut” – podsumowuje Maciej Nowak, Kierownik ds. Produktu marki ŠKODA.

Nowy wzór SUV-a: ŠKODA KODIAQ

Zapowiadana już wcześniej ofensywa ŠKODY w segmencie SUV zyskała realną formę wraz z zupełnie nowym modelem KODIAQ, który zadebiutował na polskim rynku na początku 2017 roku. Duży SUV stanowił bardzo ważny, przełomowy krok dla marki na wielu frontach: to pierwsza konstrukcja ŠKODY, która może zostać wyposażona w aż siedem miejsc w kabinie, a jej rewolucyjny, jeszcze bardziej wyrazisty i emocjonalny design wyznaczył drogę, którą podążyły kolejne nowości. Nie zmieniły się tylko tradycyjne mocne strony samochodów ŠKODY: mierzące 4,7 metra długości nadwozie jak zawsze oferuje ponadprzeciętną przestronność, a najnowocześniejsze rozwiązania napędowe z oszczędnymi silnikami, dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów i skutecznym napędem 4x4 gwarantują najlepsze właściwości jezdne tak na utwardzonej drodze, jak i poza nią. W minionym roku na polskie drogi trafiło 2867 przedstawicieli tego modelu.

Naszpikowana wyposażeniem: nowa ŠKODA KAROQ

Młodszy brat flagowego SUV-a KODIAQ, KAROQ gwarantuje komfortową i bezpieczną podróż dla wszystkich osób w kabinie i dostęp do wielu nowoczesnych technologii. Wśród innowacyjnych rozwiązań nie mogło zabraknąć tych, które zwiększają funkcjonalność. Funkcja VarioFlex wprowadza wszechstronność aranżacji tylnych miejsc siedzących na zupełnie nowy poziom, oferując możliwość indywidualnego przesunięcia, złożenia czy nawet całkowitego wyjęcia każdego z nich. "Na poziomie ustalania specyfikacji tego modelu na naszym rynku, postawiliśmy na wyposażenie. KAROQ już w otwierającej cennik wersji AMBITION wyposażony jest standardowo w elementy, które zdecydowana większość konkurentów oferuje za dopłatą" – mówi Maciej Nowak, Kierownik ds. Produktu marki ŠKODA.

Rewolucyjne udoskonalenie bestsellera: nowa ŠKODA OCTAVIA

Model OCTAVIA, który od lat jest ulubieńcem Klientów ŠKODY w Polsce i na świecie, w tym roku zyskał dojrzalszy design oraz szereg nowych systemów bezpieczeństwa i nowoczesnych technologii. Ponadto w swoim najmocniejszym wariancie OCTAVIA RS 245 oferuje teraz największą moc w historii modelu (245 KM). Odważnie przeprojektowane nadwozie przykuwa uwagę szerszym grillem, którego horyzontalny efekt jest wzmocniony przez krystaliczne w formie światła. Obok bardziej wyrazistych linii nadwozie zmieniło także swoje wymiary, przybierając parę milimetrów na długości i 30 mm na rozstawie kół tylnej osi. Odświeżono wygląd deski rozdzielczej oraz panelu klimatyzacji. Obsługa nowej generacji pokładowych systemów infotainment jest niezwykle intuicyjna i sprawna m.in. za sprawą dotykowego ekranu pojemnościowego, reagującego na najdelikatniejszy kontakt z jego powierzchnią. Facelifting objął w tym roku kolejno wszystkie pochodne z bogatej gamy modelu: wersje SCOUT, bogato wyposażoną Laurin&Klement, sportową RS oraz wspomnianą wcześniej OCTAVIĘ RS 245. „Cieszymy się, że 2017 rok był dla OCTAVII kolejnym, bardzo udanym okresem. Na przestrzeni minionych dwunastu miesięcy dostarczyliśmy kierowcom aż 18775 OCTAVII” – mówi Tomasz Porawski, Dyrektor marki ŠKODA.

Miastolubna: nowa ŠKODA CITIGO

Najmniejszy model w gamie ŠKODY zyskał w tym roku zmodernizowane nadwozie oraz szereg unowocześnień w kabinie. Z zewnątrz odświeżony, lepszy efekt buduje przeprojektowana maska, grill oraz piętnastocalowe obręcze kół ze stopów lekkich o nowym wzorze. Aktualizacja wnętrza objęła przeprojektowaną deskę rozdzielczą, nową wielofunkcyjną kierownicę oraz wiele nieobecnych wcześniej przemyślanych rozwiązań ‘Simply Clever’. Mimo kompaktowych rozmiarów, najmniejszy model marki ŠKODA zawiera wiele najnowocześniejszych rozwiązań, które gwarantują wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa.

Nowoczesność w klasie kompaktowej: nowe ŠKODY RAPID i RAPID SPACEBACK

Pozycjonowane pomiędzy modelami FABIA i OCTAVIA, ŠKODY RAPID i RAPID SPACEBACK dały się poznać jako wyznacznik przestronności w segmencie kompaktów. W tym roku zyskały szereg nowoczesnych rozwiązań, które znacznie wzmocniły ich atrakcyjność na polu komfortu i bezpieczeństwa. Z przodu zmodernizowane wcielenie tych modeli można rozpoznać po nowych światłach, które tworzą lampy bi-ksenonowe oraz diody LED do jazdy dziennej. Gama silnikowa modelu zyskała ważne nowości w postaci trzycylindrowych jednostek 1.0 TSI charakteryzujących się wydajną i przyjazną środowisku, a jednocześnie zapewniającą dynamiczne osiągi pracą. Cenne unowocześnienie stanowią funkcjonalności ŠKODA Connect, dzięki którym wszystkie osoby w kabinie mogą pozostawać zawsze online, a każda podróż jest jeszcze bezpieczniejsza i łatwiejsza do zaplanowania.

Przyszłość elektryzuje: nowa ŠKODA VISION E

W minionym roku marka dała wyraźny sygnał, że rozwój na płaszczyźnie e-mobilności jest dla niej w nadchodzących latach jednym z priorytetów. Plany te nabiorą realnych kształtów z pierwszym napędzanym wyłącznie energią elektryczną modelem w historii marki, który pojawi się na rynku już w 2020 roku. Zapowiadający go model koncepcyjny VISION E mierzy 4645 mm długości, 1917 mm szerokości i 1550 mm wysokości, łącząc podniesioną pozycję za kierownicą typową dla pojazdów typu SUV z funkcjonalną przestronnością i dynamiczną linią nadwozia w stylu coupé. Dysponujący mocą aż 225 kW, w pełni elektryczny model ŠKODY posiada zdolność autonomicznej jazdy trzeciego poziomu. W 2017 roku ŠKODA poprzez zaprezentowanie VISION E zapowiedziała początek elektrycznej rewolucji, którą przeprowadzi w nadchodzących latach. Do 2025 roku marka będzie oferować modele elektryczne w aż pięciu różnych segmentach.