ŠKODA ŚWIĘTUJE TRZY ŚWIATOWE PREMIERY W GENEWIE

March 5, 2019
ŠKODA wystawiła trzy światowe premiery na Geneva Motor Show. To tutaj KAMIQ, miejski SUV, projekt VISION iV i koncepcja KLEMENT odbyły się po raz pierwszy w wydarzeniu transmitowanym na żywo na Storyboard ŠKODA.

Pierwszym, który znalazł się w świetle reflektorów, był nowy miejski SUV, ŠKODA KAMIQ. Najnowszym dzieckiem w rodzinie ŠKODA SUV jest nowoczesny, ponadczasowy i wielofunkcyjny samochód, który uzupełni jego starsze rodzeństwo, KODIAQ i KAROQ. Ten solidny, zawsze dostępny online SUV wprowadza szereg asyst w segmencie miejskich SUV-ów, które do tej pory były domeną wyższej klasy modeli.

https://youtu.be/jM7HX6Qzhg8

ŠKODA zaprezentowała również KLEMENT, koncepcję przyszłego rozwiązania mikrosprawności w mieście. „Ten crossover, z braku lepszego słowa, łączy wszystkie zalety skutera elektrycznego, roweru elektrycznego i motocykla elektrycznego. Naprawdę nie znajdziesz tego nigdzie indziej na świecie”- powiedział Bernhard Maier, prezes zarządu ŠKODA, opisując KLEMENT po zjeździe na scenę. KLEMENT ma prędkość maksymalną 45 km/h, a zasięg doładowania do 60 km. Funkcje obejmują tempomat, asystent ruszania pod górę, ABS, podgrzewane siedzenie i kierownicę. „Najważniejsze, że jazda jest przyjemnością!” Dodał Bernhard Maier.

ŠKODA VISION iV oferuje spojrzenie w niedaleką przyszłość. Dzięki napędowi elektrycznemu ma zasięg do 500 kilometrów. Jest to wizja całkowicie elektrycznej ŠKODY, która, jak mówi Bernhard Maier, zostanie wprowadzona już w przyszłym roku. „Ten model idealnie współgra z wartościami naszych marek i produktów, ponieważ oferuje świetny stosunek jakości do ceny, ma pomysłowo zaprojektowane wnętrze i oferuje szereg po prostu sprytnych funkcji”, podsumował Bernhard Maier.

VISION iV jest częścią planu producenta, aby do końca 2020 roku zaprezentować ponad 10 częściowo lub całkowicie zelektryfikowanych modeli. „Zapewniamy e-mobilność, która jest naprawdę po prostu mądra - duży zasięg, szybkie ładowanie i przystępna cena” powiedział Bernhard Maier.

Obejrzyj nagranie z całej konferencji prasowej tutaj: https://youtu.be/Tvu3Kc3kFrw

Ostatnie newsy