ŠKODA sprzedaje najwięcej aut z napędem 4x4

ŠKODA sprzedaje najwięcej aut z napędem 4x4 w Polsce wśród najpopularniejszych marek

ŠKODA sprzedaje najwięcej aut z napędem 4x4 w Polsce wśród najpopularniejszych marek

25. 1. 2018

Samochody ŠKODY zdominowały w minionym roku polski rynek na wielu frontach. Dzięki zaufaniu klientów, marka była w tym czasie także liderem w sprzedaży samochodów z napędem na obie osie (nie wliczając marek premium). Na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy dostarczyła do klientów 5 453 samochodów wyposażonych w to, podnoszące poziom bezpieczeństwa i komfortu, rozwiązanie.

„Osiągnięty w minionym roku wynik pokazuje, że niezależnie od potrzeb ŠKODA jest najchętniej wybieraną marką w Polsce. Gdy wśród wymagań klientów pojawia się nowoczesny układ napędowy 4x4, wybór także jest oczywisty” - mówi Maciej Nowak, kierownik ds. produktu marki ŠKODA w Polsce.

ŠKODA dysponuje rozbudowaną gamą modeli z napędem na obie osie, do której należą nowe SUV-y KODIAQ i KAROQ oraz modele OCTAVIA (wliczając uterenowioną OCTAVIĘ SCOUT) i SUPERB.

W minionym roku ŠKODA dostarczyła do polskich klientów łącznie 5 453 samochodów wyposażonych w napęd na cztery koła, co czyni ją rynkowym liderem w tej kategorii (nie wliczając marek premium). Klienci chętnie sięgają nie tylko po szereg nowych technologii wspierających bezpieczeństwo, ale i napęd gwarantujący świetne właściwości jezdne. Z roku na rok wzrasta popularność napędu 4x4 zarówno w ogólnym wyniku marki w Polsce, jak i w statystykach każdego z modeli. Konsekwentny rozwój ŠKODY na polskim rynku jest widoczny także w tym zakresie. Osiągnięty w 2017 roku wynik 5 453 dostaw stanowi wzrost aż o 70% wobec tego osiągniętego rok wcześniej. W minionym roku Polacy zdecydowali się na napęd 4x4 przy zakupie aż 1 810 egzemplarzy flagowego modelu SUPERB oraz 870 egzemplarzy modelu OCTAVIA.

Największy wpływ na znaczne podniesienie wyniku w minionym roku miały pierwsze efekty przeprowadzanej ofensywy modelowej w segmencie SUV. Duży SUV KODIAQ został w Polsce wybrany z napędem 4x4 w 2 337 przypadkach. Uzyskany w 2017 roku wynik zasiliły jeszcze 421 sztuki schodzącego modelu YETI 4x4. W samochodach ŠKODY napęd na cztery koła jest realizowany za pośrednictwem międzyosiowego sprzęgła napędu 4x4 – jedno z najnowocześniejszych i najlepszych rozwiązań tego typu na świecie. Jego największą zaletą jest prosta, lekka i niezawodna konstrukcja o dużej sprawności. Pracą napędu na cztery koła steruje elektroniczny sterownik współpracujący z układem stabilizacji toru jazdy ESC. Podczas ustalonej jazdy napędzane są praktycznie tylko koła przedniej osi, dzięki czemu zużycie paliwa jest mniejsze niż w klasycznym stałym napędzie 4x4. Podczas przyspieszania i w warunkach pogorszonej przyczepności napęd jest płynnie rozdzielany między przednią i tylną oś odpowiednio do potrzeb. Włączenie napędu na tylną oś odbywa się bardzo szybko i niezauważalnie, zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa.

ŠKODA ma bogate doświadczenie w stosowaniu układów 4x4, co doceniają m.in. pracownicy Tatrzanskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Samochody marki ŠKODA już od ponad czternastu lat pomagają ratownikom w ich bardzo wymagających warunkach pracy. ŠKODA oferuje samochody z napędem 4x4 od 1999 roku, a ich rola w ofercie marki systematycznie rośnie. Więcej informacji na temat gamy modeli ŠKODY z napędem na cztery koła dostępnych jest pod adresem: http://www.skoda-auto.pl/oferta/skoda-4x4-modele .