ŠKODA SKALA I KAMIQ W SKÓRZE MONTE CARLO

September 9, 2019
Wprowadzono wykończenie MONTE CARLO do modeli ŠKODA SCALA i ŠKODA KAMIQ. Przyjdź i przyjrzyj się bliżej!

Wersja ŠKODA SCALA i ŠKODA KAMIQ MONTE CARLO zostanie zaprezentowana podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych IAA we Frankfurcie. Ta najwyższej klasy tapicerka ma bogate wyposażenie i unikalne cechy konstrukcyjne, które dają obu samochodom więcej niż tylko powiew dynamizmu.

Dwa nowe modele MONTE CARLO są natychmiast rozpoznawalne, głównie ze względu na sportowe czarne akcesoria.

Obejmują one błyszczącą ramkę kratki między pełnymi reflektorami LED.

Oba modele Monte Carlo są również wyposażone w pełni tylne światła LED, które - oczywiście - zawierają dynamiczne kierunkowskazy.

Z boku szczególnie widoczne są czarne osłony lusterek i czarne listwy progowe.

Ale przede wszystkim widać charakterystyczne czarne 17-calowe koła zaprojektowane specjalnie dla modeli MONTE CARLO. Koła o cal większe są dostępne jako dodatkowa opcja.

Z tyłu cały efekt dopełnia czarny dyfuzor i nazwa ŠKODA czarnymi literami lub, opcjonalnie dla SCALA MONTE CARLO, chromowanymi literami.

Oba modele mają panoramiczny dach, stylowo uzupełniony w KAMIQ MONTE CARLO o czarne błyszczące relingi dachowe. Panoramiczny dach SCALA MONTE CARLO płynnie przechodzi przez rozciągniętą szybę na tylnej klapie. A jeśli kiedykolwiek byłeś niepewny, czy patrzysz na MONTE CARLO, czy na inny model, specjalna plakietka MONTE CARLO wszystko wyjaśni.

Listwa MONTE CARLO pozostawiła również swój niezatarty ślad na wnętrzu obu modeli. Sportowe fotele z wbudowanymi zagłówkami i specjalne pokrowce Monte Carlo to jedna z najbardziej charakterystycznych cech. Ich uzupełnieniem jest wielofunkcyjna sportowa kierownica, która ma nawet perforowaną skórę ozdobioną czerwonymi wstawkami. To samo przeszycie zastosowano na skórzanej gałce dźwigni zmiany biegów i na uchwycie hamulca ręcznego.

„Przyjęliśmy tradycyjny wygląd rodziny samochodów MONTE CARLO i sprawiliśmy, że stała się jeszcze bardziej sportowa”, mówi Andrea Jensen, koordynator zespołu Color & Trim ŠKODY. „Na przykład przerobiliśmy paski siedzeń typowe dla samochodów MONTE CARLO i połączyliśmy je z ciemniejszym i bardziej sportowym czerwonym materiałem oraz ze sztucznej skóry wykończonej karbonowym wzorem. Materiały te pasują do standardowego wystroju z włókna węglowego i chromowanego tłoczenia, tj. kolorowe wykończenia rozciągające się przez panele drzwi, wokół otworów wentylacyjnych i powyżej wystroju deski rozdzielczej. Dekor ten można opcjonalnie uzupełnić drapieżnym czerwonym tłoczeniem i oświetleniem otoczenia w tym samym kolorze. Kontrastujące kolorystycznie tłoczenie w tapicerce drzwi nadaje wewnętrznej symetrii i podkreśla jej długość ”- dodaje Jenson.

Standardowe białe oświetlenie otoczenia LED można opcjonalnie zastąpić czerwonym oświetleniem, aby jeszcze bardziej zwiększyć dynamikę wnętrza. A ponieważ diabeł tkwi w szczegółach, ogólne wrażenie dopełniają subtelne funkcje, takie jak aluminiowe nakładki na pedały i chromowane otwory wentylacyjne.

MONTE CARLO

Od 2011 roku najlepsze sportowe wersje wybranych modeli ŠKODA otrzymały przydomek MONTE CARLO. Czy wiesz dlaczego? Aby uzyskać odpowiedź, musisz cofnąć się o ponad 90 lat. W 1936 r. ŠKODA POPULAR weszła do słynnego Rajdu Monte Carlo i wywołała zamieszanie, kończąc na fantastycznej drugiej pozycji w swojej kategorii, czego nikt się nie spodziewał. To znaczy żaden z rywali. Aby upamiętnić to osiągnięcie, ówczesny czechosłowacki producent samochodów wykonał kilkadziesiąt modeli ŠKODA POPULAR SPORT MONTE CARLO, tworząc w ten sposób rodzinę samochodów MONTE CARLO.

ŠKODA POPULAR MONTE CARLO z duetem kierowców Pohl/Hausman zajęła drugie miejsce w klasie ​

To nie jedyny sukces ŠKODY na tym konkretnym rajdzie. Nieco ponad 40 lat później, w 1977 r. ŠKODA osiągnęła jeszcze większe osiągnięcie, gdy kultowa ŠKODA 130 RS, nazwana Porsche of the East, zajęła zarówno pierwsze, jak i drugie miejsce w swojej kategorii.


Ostatnie newsy