ŠKODA SCALA: znamy nazwę nowego kompaktowego modelu marki

October 19, 2018
Po prezentacji pierwszych szkiców projektowych, ŠKODA ujawnia nazwę swojego nowego kompaktowego modelu. Nazwa SCALA, wywodząca się z łacińskiego słowa "scala" symbolizuje kolejny etap rozwoju marki na płaszczyznach nowoczesnego designu i technologii. To także pierwszy europejski model produkcyjny, który na pokrywie bagażnika zamiast logo marki, posiadać będzie napis ŠKODA. Oficjalna premiera modelu planowana jest przed końcem roku.

- ŠKODA SCALA to nowy rozdział w historii samochodów kompaktowych marki. To zupełnie nowe przedsięwzięcie, które wyznacza nowoczesne standardy w obszarze technologii, bezpieczeństwa i designu w samochodach tej klasy. Jesteśmy przekonani, że SCALA zredefiniuje portfolio samochodów z segmentu A oferowanych przez naszą markę – mówi Bernhard Maier, Prezes Zarządu ŠKODA AUTO.

Nazwa modelu wywodzi się z łacińskiego słowa „scala” oznaczającego „schody”. Nowy model w gamie marki to kolejny stopień szeroko zakrojonej ofensywy produktowej, stąd nazwa samochodu ma symbolizować stały rozwój marki, oferującej innowacje technologiczne i funkcjonalności dostępne dotychczas w samochodach klasy premium.