SKODA SCALA: PIERWSZA RZUT OKA WEWNĄTRZ

November 7, 2018
Nowa ŠKODA SCALA pozwoliła nam spojrzeć do jej wnętrza, z dużym wyświetlaczem informacyjno-rozrywkowym umieszczonym na desce rozdzielczej, nowymi materiałami i największym bagażnikiem na samochód w segmencie C.

Ten nadchodzący kompaktowy model będzie pierwszą ŠKODĄ wyposażoną w najnowszą generację systemu multimedialnego z wolnostojącym wyświetlaczem umieszczonym w bezpośrednim polu widzenia kierowcy. Wolnostojący wyświetlacz jest umieszczony wysoko i otoczony linią wzorniczą, która odzwierciedla kontury maski, a pod wyświetlaczem znajduje się również ergonomiczna podpórka na nadgarstek do obsługi ekranu dotykowego o przekątnej do 9,2 cala.

ŠKODA SCALA będzie opcjonalnie dostępna z wirtualnym kokpitem, wyposażonym w największy wyświetlacz w tej klasie (10,25 cala).

Miękka, piankowa powierzchnia deski rozdzielczej i listew drzwiowych z teksturami na dużą skalę - niektóre z nich są trójwymiarowe w dotyku - emanuje wysokiej klasy, wysokiej jakości dotykiem i ma nowe, specyficzne ziarno. Klienci mogą zamówić tapicerkę siedziska wykonaną z wyrafinowanej mikrofibry Suedia.

SCALA oferuje ogromną ilość miejsca dzięki dużemu rozstawowi osi wynoszącemu 2649 milimetrów. Dzięki pojemności bagażnika 467 litrów bagażnik SCALA ustanawia nowy punkt odniesienia w swojej klasie. Po złożeniu tylnego oparcia objętość łatwo dostępnego przedziału bagażowego wzrasta do 1410 litrów.

Storyboard ŠKODA prezentuje spostrzeżenia ekspertów zaangażowanych w rozwój nowej ŠKODY. Jakie są jego mocne strony i dlaczego powinniśmy się tego spodziewać?

„Nowa SCALA to pierwszy samochód produkcyjny marki ŠKODA, który ma nowy dynamiczny, symetryczny design inspirowany kształtem kratki. To bardzo emocjonalny wygląd, który doskonale uzupełnia świeżą, o wiele bardziej emocjonalną stylistykę zewnętrzną. Wnętrze nowej SCALA jest ważnym krokiem naprzód dla marki ŠKODA, a cyfrowy element interfejsu człowiek-maszyna zajmuje centralne miejsce w najnowszej wersji naszej kabiny Simply Clever ”, mówi Darkoudis.

„Szczególnie podoba mi się sposób, w jaki główna linia zamiatania deski rozdzielczej tworzy naturalną kołyskę dla nowego ekranu wolnostojącego oraz sposób, w jaki tworzy ona ergonomiczną półkę, na której możesz odpocząć dłoń oraz wygodnie i precyzyjnie obsługiwać ekran dotykowy. Uwielbiam także to, jak nowy swobodnie pływający ekran dotykowy jest połączony z naszym najnowszym wirtualnym kokpitem, w którym cyfrowy ekran zastępuje tradycyjne tarcze przed kierowcą. Jestem również szczególnie dumny z pięknie wyprofilowanych i wygodnych siedzeń, które sprawiają, że wnętrze jest tak przyjemnym miejscem ”- dodaje.

„Klienci mogą spodziewać się idealnego połączenia funkcji Simply Clever, emocji i zaawansowanej digitalizacji, co zapewni zupełnie nowy poziom przyjazności dla użytkownika w coraz bardziej złożonym cyfrowym świecie”, mówi Darkoudis, opisując zalety nowego modelu.

Ostatnie newsy