ŠKODA prezentuje nazwę nowego SUV-a

January 24, 2019
ŠKODA KAMIQ to nazwa nowego, trzeciego SUV-a w ofercie ŠKODY na rynku europejskim. Premiera modelu obędzie się podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, w marcu 2019 roku. ŠKODA KAMIQ to nazwa nowego, trzeciego SUV-a, który uzupełni gamę produktową marki na rynku europejskim. Model, który zadebiutuje podczas Geneva Motor Show to kolejny wielki krok w ofensywie produktowej ŠKODY. Nazwa KAMIQ, zaczerpnięta z języka Inuitów zamieszkujących północną Kanadę i Grenlandię, oznacza zdolność dopasowania się do każdej sytuacji.

ŠKODA KAMIQ to miejski suv, który będzie idealnym towarzyszem zarówno podczas codziennej, miejskiej jazdy, jak i w dalekich podróżach. Nazwa samochodu, znana z modelu ŠKODY dostępnego na rynku chińskim, doskonale odpowiada charakterystyce debiutującego w Genewie SUV-a. KAMIQ idealnie mieści się również w nomenklaturze łączącej wszystkie modele w gamie SUV-ów marki, których nazwy zaczynają się od K i kończą na Q.

Wraz z nową ŠKODĄ KAMIQ, producent kontynuuje ofensywę produktową w segmencie SUV-ów i rozszerza swoją ofertę o miejskiego crossovera. KAMIQ zgrabnie łączy zwinność samochodu kompaktowego z komfortem charakterystycznym dla SUV-ów. Jego atuty to m.in. wyższe usytuowanie foteli, lepsza widoczność, łatwiejsze wsiadanie i wysiadanie oraz duży prześwit. W nowym modelu nie zabraknie także innowacyjnych systemów i rozwiązań technologicznych wspomagających kierowcę.

Światowa premiera ŠKODY KAMIQ odbędzie się podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, w dniach 5-17 marca.

Ostatnie newsy