ŠKODA prezentuje innowacyjną linię produkcyjną

November 24, 2020

1150 sztuk bestsellerowego modelu OCTAVIA jest produkowanych codziennie w nowoczesnej fabryce ŠKODY w Mladá Boleslav. Dzięki przebudowie fabryki na jednej linii produkcyjnej może powstawać nie tylko OCTAVIA bazująca na platformie MQB, ale także pierwszy elektryczny SUV ENYAQ iV tworzony na platformie MEB. Inwestycja pochłonęła 32 miliony euro. To jedyna linia w całej grupie Volkswagen, na której obok siebie mogą powstawać zarówno pojazdy spalinowe, jak i w pełni elektryczne. 

Dzięki niedawno zakończonej modernizacji fabryki ŠKODY w Mladá Boleslav z linii montażowych zjeżdża dziennie 1150 sztuk modelu OCTAVIA oraz niebawem zacznie zjeżdżać do 350 sztuk elektrycznego SUV-a ENYAQ iV. Wprowadzone zmiany są unikatowe na skalę całej Grupy Volkswagen i pozwalają szybko reagować na popyt na poszczególne modele. Działania, które podjęto podczas przebudowy fabryki obejmowały między innymi wprowadzenie zmian konstrukcyjnych w budynku, modyfikację technologii przenośników w celu dostosowania ich do masy pojazdów elektrycznych oraz ich komponentów. Inwestycje związane z przebudową wyniosły łącznie ponad 32 miliony euro.

ŠKODA kładzie duży nacisk na nowoczesne technologie także w zakresie produkcji i wykorzystuje zaawansowane technologicznie roboty na liniach montażowych. Maszyny służą do wykonywania procesów wymagających użycia znacznej siły fizycznej, dzięki czemu odciążają pracowników i czynią ich stanowiska bardziej ergonomicznymi. Nowoczesną linię montażową oraz proces powstawania modelu OCTAVIA w fabryce w Mladá Boleslav można zobaczyć na FILMIE.

Do tej pory w głównej fabryce w Mladá Boleslav wyprodukowano ponad 7,1 miliona egzemplarzy modelu OCTAVIA. Początki historii ŠKODY OCTAVIA sięgają 1959 roku, jednak produkcja współczesnych generacji rozpoczęła się w połowie lat 90. pod parasolem Grupy Volkswagen. OCTAVIA najnowszej, czwartej generacji świętowała swoją światową premierę w Pradze w listopadzie 2019 r. Auto zostało znakomicie przyjęte na rynkach międzynarodowych oraz w Polsce i kontynuuje udaną historię modelu będącego bestsellerem w wielu krajach.

Ostatnie newsy