ŠKODA POLSKA MOTORSPORT GOTOWA NA RAJD RZESZOWSKI

August 9, 2018
Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk to jedni z faworytów 27. Rajdu Rzeszowskiego. Konkurencja będzie jednak bardzo duża, bo oprócz całej krajowej czołówki na starcie staną także zagraniczni goście. Wśród nich Simone Tempestini, mistrz świata juniorów (JWRC) sprzed dwóch lat.

Rajd rozgrywany w dniach 9–11 sierpnia będzie wyzwaniem nie tylko z powodu poziomu kierowców, ale też samej trasy. Strome zjazdy i podjazdy oraz wodne przełomy wymuszają zmiany rytmu i techniczną jazdę. Właśnie ze względu na poziom trudności miejsce w pierwszej dziesiątce punktowane jest podwójnie w klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Do zgarnięcia jest też osobna premia za zwycięstwo na odcinku Power Stage. Maksymalnie można wzbogacić się o 55 punktów, które mogą odmienić oblicze klasyfikacji generalnej.

Największa rajdowa impreza na Podkarpaciu ma bardzo długą tradycję. W tych rejonach ścigano się już w 1929 roku. Tryumfował wówczas hrabia Maurycy Potocki, którego Austro-Daimler jechał z zawrotną średnią prędkością 51 km/h. W kalendarzu RSMP Rajd Rzeszowski znajduje się nieprzerwanie od 2002 roku.

W 2018 na zawodników czeka 11 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 175 kilometrów. Start rajdu już w czwartek 9 sierpnia, o godz. 19:00 w Millenium Hall w Rzeszowie. Rywalizacja na odcinkach specjalnych odbędzie się 10 i 11 sierpnia.

Pięć razy – także w zeszłym roku – tryumfował tutaj Francuz Bryan Bouffier. Kajetan Kajetanowicz – rok temu drugi – ma na koncie trzy wygrane. Obydwaj kierowcy w tym roku nie jadą, więc szansę na wyrównanie wyniku Kajetanowicza ma rzeszowianin Grzegorz Grzyb. Oczywiście apetyt na zwycięstwo ma także załoga ŠKODA Polska Motorsport, która formę szlifowała, m.in. startując testowo w 7. Rajdzie Stomil, w którym zajęła drugie miejsce w klasie GOŚĆ. Trzymamy kciuki!

Klasyfikacja generalna Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski po 4 rundach:

  1. Jakub Brzeziński – 105 punktów
  2. Tomasz Kasperczyk – 57
  3. Grzegorz Grzyb – 50
  4. Mikołaj Marczyk – 42
  5. Łukasz Byśkiniewicz – 34


Prezentowany materiał dotyczy samochodu rajdowego i ma charakter wyłącznie wizerunkowy. Samochód ten nie jest dostępny w sprzedaży na rynku polskim.

Ostatnie newsy