ŠKODA oficjalnym partnerem Tour de France

ŠKODA piętnasty raz oficjalnym partnerem Tour de France

ŠKODA piętnasty raz oficjalnym partnerem Tour de France

2. 7. 2018

105. edycja Tour de France rozpocznie się 7 lipca br. w Noirmoutier-en-l'île, miejscowości położonej na wyspie na Atlantyku. ŠKODA, która jest oficjalnym partnerem wydarzenia już 15. raz, w tym roku zasili organizatorów 250 autami. Na tym jednak obecność ŠKODY się nie zakończy.

- Jesteśmy producentem, który swoją przygodę zaczynał od rowerów. Dlatego wyścigi kolarskie są nam szczególnie bliskie. Nasze zaangażowanie w Tour de France jest obszerne i kompleksowe. Wierzymy, że ma to również wpływ na wzmocnienie naszego wizerunku i świadomości marki ŠKODA wśród konsumentów – mówi Alain Faver, Członek Zarządu ŠKODA AUTO ds. Sprzedaży i Marketingu.

ŠKODA partneruje Tour de France od 2004 roku. Podczas tegorocznej edycji, producent oprócz udostępnienia 250 pojazdów, które mają usprawnić organizację oraz monitoring wyścigów, będzie wspierać specjalną aplikację, w ramach której widzowie wyścigu mogą śledzić statystyki, wyniki i być na bieżąco z wydarzeniami z trasy.

Flota 250 samochodów organizatorów będzie składać się ze ŠKODY OCTAVII, ŠKODY SUPERB oraz dwóch dostępnych w ofercie SUVów: KODIAQA oraz KAROQ.

Ważną rolę odegra ŠKODA SUPERB, która kolejny już raz będzie w trakcie zawodów pełnić funkcję mobilnego centrum dowodzenia. Dyrektor Tour de France, Christian Prudhomme będzie na bieżąco informować z niej o przebiegu wyścigu oraz zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na trasie.

Logotyp ŠKODY będzie można zobaczyć również na zielonej koszulce (oryg. Green Jersey) lidera wyścigu, którą producent sponsoruje już czwarty rok z rzędu, wyróżniając najlepszego spośród 176 uczestników rajdu.

Dla miłośników kolarstwa, ŠKODA uruchamia specjalny konkurs „Zawsze dla tych, którzy jeżdżą”, w ramach którego można wygrać VIPowskie wejściówki na Tour de France. Szczegóły konkursu są udostępnione na stronie internetowej www.welovecycling.com oraz w kanałach społecznościowych marki.

Zamiłowanie ŠKODY do kolarstwa sięga początków istnienia marki, kiedy w 1985 roku Laurin & Klement założyli fabrykę produkującą rowery. Dziś producent, prócz Tour de France i hiszpańskiego wyścigu „Vuelta”, wspiera inne narodowe i międzynarodowe zawody kolarskie a rowery i powiązane z nimi akcesoria są nieodłącznym elementem szerokiej gamy produktów ŠKODY.

Tour de France składa się z 21 etapów, które stanowią trasę 3 351 kilometrów. Podczas wyścigu, kolarze będą musieli stawić czoła górskim rejonom. Natkną się na Col de Colombiere, Col de la Madeleine i słynną narciarską dolinę Alpe d’Huez, zanim 29 lipca przekroczą metę, znajdującą się na paryskich Polach Elizejskich.

Ostatnie newsy

Wszystkie newsy