ŠKODA otrzymuje główną nagrodę w plebiscycie MotoAS Interii 2019

June 18, 2019
ŠKODA po raz kolejny otrzymała główną nagrodę w plebiscycie MotoAs Interii 2019 za bestsellerowy model OCTAVIA. Kompaktowe auto, łączące innowacje z obszaru bezpieczeństwa i komfortu, stylowy design i przestronne wnętrze, zajęło pierwsze miejsce w kategorii "Do pracy", wyróżniającej samochody najlepiej przystosowane do jazdy służbowej. Czwarta edycja uroczystej gali wręczenia nagród odbyła się 12 czerwca w Warszawie.

Zmodernizowana ŠKODA SUPERB SPORTLINE przyjmuje rolę dynamicznego samochodu sportowego w rodzinie modeli SUPERB. Jej atletyczny wygląd podkreślają czarne elementy, takie jak obramowanie zaprojektowanej na nowo atrapy chłodnicy czy nowa pozioma listwa o wysokim połysku pomiędzy światłami tylnymi Full LED. Reflektory Full LED Matrix i dynamiczne kierunkowskazy tylne są dostępne w wyposażeniu standardowym. Przerobiony przedni zderzak o strukturze plastra miodu oraz 18-calowe czarne obręcze kół ze stopów metali lekkich Zenith podkreślają dynamiczny design pojazdu. Do tego opcjonalnie są dostępne 19-calowe wypolerowane obręcze kół ze stopów metali lekkich Vega i czarne Supernova.

Model SUPERB SPORTLINE posiada w standardzie system bezkluczykowego dostępu i uruchamiania KESSY FULL dla wszystkich drzwi oraz oświetlenie otoczenia Ambiente. Specjalny system monitorowania osiągów (Performance Monitor) informuje kierowców o sportowych ambicjach o przeciążeniach, temperaturze oleju oraz cieczy chłodzącej za pośrednictwem wyświetlacza systemu infotainment.

Bogata gama silników dla ŠKODY SUPERB SPORTLINE

ŠKODA SUPERB SPORTLINE jest dostępna z dowolnym silnikiem z gamy dla tego modelu. W przyszłym roku samochód będzie oferowany również jako SUPERB iV z napędem hybrydowym typu plug-in o mocy 160 kW (218 KM). Wszystkie silniki spełniają normę emisji Euro 6d TEMP. Najmocniejszy silnik benzynowy 2.0 TSI o mocy 200 kW (272 KM) ma napęd na cztery koła w standardzie. W przypadku najwyższej klasy silnika wysokoprężnego 2.0 TDI o mocy 140 kW (190 KM) napęd na cztery koła jest wyposażeniem opcjonalnym. Sportowe zawieszenie obniżone o 10 mm jest dostępne w standardzie.

Alcantara®, skóra i węglowa tekstura we wnętrzu

We wnętrzu utrzymanym w czarnej kolorystyce, tapicerka sportowych foteli kierowcy i pasażera z przodu jest wykonana z Alcantary® w połączeniu ze skórą z kontrastowymi przeszyciami i zintegrowanymi zagłówkami. Opcjonalnie dostępne są przednie fotele z regulacją długości siedziska. Dalsze elementy SPORTLINE obejmują trójramienną, skórzaną, sportową kierownicę z kontrastowymi przeszyciami, czarne listwy dekoracyjne oraz dekor Carbon. Po raz pierwszy ŠKODA SUPERB SPORTLINE jest dostępna opcjonalnie z podsufitką i słupkami tapicerowanymi elegancką czarną Alcantarą®.

Odświeżona wersja ŠKODY SUPERB pojawi się w Polsce w sprzedaży w trzecim kwartale bieżącego roku, natomiast jej hybrydowa wersja będzie dostępna na początku 2020 roku.

Ostatnie newsy