ŠKODA niepodzielnym liderem polskiej floty: rekordowy wynik w 2016 roku

ŠKODA niepodzielnym liderem polskiej floty: rekordowy wynik w 2016 roku

24. 1. 2017

Kolejny rok z rzędu polscy Klienci biznesowi zdecydowanie najchętniej wybierają ŠKODĘ. Czeska marka konsekwentnie powiększa swój wynik na rynku flotowym, który w minionym roku osiągnął nowy rekordowy pułap: 38 433 egzemplarzy dostarczonych do Klientów. To aż o 26,8% więcej niż w roku 2015, który ŠKODA także kończyła na pozycji lidera w tej kategorii z wynikiem 30 314 samochodów. Udział ŠKODY na rynku flotowym w Polsce wzrósł do 13,6%. Tytuł numeru 1 polskiej floty utrzymuje model OCTAVIA, który w 2016 roku trafił do 13 927 nowych nabywców, tj. o blisko 20% więcej niż przed rokiem.

ŠKODA niepodzielnym liderem polskiej floty: rekordowy wynik w 2016 roku

ŠKODA niepodzielnym liderem

Od roku 2011, gdy do Klientów flotowych trafiło 18 982 samochodów z Republiki Czeskiej, ŠKODA konsekwentnie co roku zwiększa swój rezultat, w 2016 roku osiągając udział w rynku na poziomie 13,64% i rekordową liczbę 38 433 nowych rejestracji. Osiągnięty wynik wpłynął także na znaczący wzrost udziału floty w całkowitej sprzedaży ŠKODY w Polsce – w zeszłym roku wyniósł już 73,5%.

Swojego zadowolenia z tych sukcesów nie kryje Kierownik Zespołu Sprzedaży Flotowej Tomasz Koter: „Utrzymanie doskonałego trendu wzrostowego z ostatnich lat było dużym wyzwaniem, tymczasem ŠKODZIE udało się go jeszcze wzmocnić. To wielki sukces całego zespołu ŠKODA Polska i Specjalistów ds. Sprzedaży Flotowej pracujących w Autoryzowanych Salonach Dealerskich ŠKODA, ale również nieustannie udoskonalanej, nowoczesnej gamy modeli ŠKODY oraz bardzo konkurencyjnej oferty dla Klientów biznesowych.

Wyjątkowo korzystną ofertę budują także dedykowane narzędzia finansowania zakupu oraz pakiety serwisowe. Opracowane specjalnie na potrzeby polskiej floty rozwiązania gwarantują nie tylko korzystne warunki zakupu, ale i niskie i przewidywalne koszty przez cały okres eksploatacji samochodów.”

Wszystkie obecne modele w gamie ŠKODY były w minionym roku bardzo dobrze przyjęte przez rynek flotowy, notując w większości przypadków dwucyfrowe wzrosty, sięgające nawet 59,2% względem wyniku osiągniętego w roku 2015. Najwyższy wzrost należy do flagowego modelu SUPERB, który w minionym roku znalazł aż 5 443 nowych nabywców flotowych, co dało mu dziesiąte miejsce w zestawieniu flotowych bestsellerów roku 2016 i drugie w swoim segmencie. Znaczące wzrosty zanotował także model YETI (o 20,2% do 1 298 zarejestrowanych samochodów) oraz CITIGO, który z wynikiem 1 386 nowych rejestracji (o 19,5% więcej niż w roku poprzednim) był wiceliderem swojego flotowego segmentu.

Niezmiennymi faworytami polskiej floty pozostają modele OCTAVIA i FABIA. Regularnie meldujące się w czołówce rynku flotowego na przestrzeni całych dwunastu miesięcy, rok kończą na odpowiednio pierwszym i drugim miejscu zestawienia ogólnego z wyraźną przewagą nad konkurentami.

W roku 2016 na polskim rynku flotowym zarejestrowano łącznie aż 13 927 egzemplarzy najpopularniejszego modelu z Republiki Czeskiej, to jest aż o 19,9% więcej niż przed rokiem. Równie błyskotliwy sukces zanotowała FABIA, która po wzroście o 54,3% do 10 493 rejestracji awansowała na pozycję wicelidera rynku flotowego.

Po bardzo udanym roku 2016 ŠKODA patrzy na rozpoczynający się rok z jeszcze większymi ambicjami. W pierwszej połowie roku na rynku flotowym zadebiutują dwie bardzo ważne nowości. Pierwszą z nich będzie długo wyczekiwany duży SUV marki, model KODIAQ, drugą gruntownie zmodernizowany lider rynku, model OCTAVIA.

Ostatnie newsy

Wszystkie newsy