ŠKODA MOTORSPORT I JEGO POŚWIĘCENIE DLA ZWYCIĘSTWA

December 6, 2019
Poświęcony zwycięstwu. Takie jest motto obchodów Rajdowych Mistrzostw Świata ŠKODA Motorsport w tym roku. Co to oznacza dla kierowców i innych ważnych członków zespołu?

Motto tegorocznych obchodów sprytnie wpisuje się w nazwę nowego samochodu rajdowego FABIA R5 evo, który zadebiutował na odcinkach WRC podczas Rajdu Portugalii na przełomie maja i czerwca. ŠKODA Motorsport podążała za swoimi dotychczasowymi czterema tytułami konstruktorów WRC 2, zdobywając piąty, jubileuszowy tytuł w nowo wprowadzonej kategorii WRC 2 Pro. Zespół zdobył także czwarty tytuł dla załóg - tym razem dzięki Kalle Rovanperä i Jonne Halttunen. Obejrzyj wideo, a dowiesz się, jak poświęca się cały zespół ŠKODA Motorsport.

„Dla mnie oddanie się zwycięstwu jest jedną z najważniejszych rzeczy, które napędzają mnie do przodu - i jeśli podziela je cały zespół, zwycięstwo jest znacznie łatwiejsze”.

KALLE ROVANPERĘ, kierowca ŠKODA Motorsport

„Bez rozwiązania i pragnienia nikt nie mógłby osiągnąć najwyższych celów. Pragnienie zwycięstwa jest motywacją człowieka, może napędzać cię i pomagać w pokonywaniu różnych przeszkód. Nawet gdy uderzysz w szorstką łatkę, to pragnienie i determinacja mogą znów postawić cię na nogi. ”

JAN KOPECKÝ, kierowca ŠKODA Motorsport

„Pragnienie zwycięstwa jest podstawą wszystkich naszych wysiłków. Jeśli kierowca - i cała drużyna - nie biorą udziału w rajdzie z determinacją, aby wygrać, jego ostateczne zwycięstwo zależy tylko od okoliczności i szczęścia. Takie rzeczy często się nie powtarzają ”.

PAVEL HORTEK, kierownik zespołu ŠKODA Motorsport

„Determinacja do zwycięstwa naprawdę mnie popycha. Daje mi i zespołowi możliwość pokonania każdej przeszkody i popchnięcia nas do wielu zwycięstw. A świat rajdu jest pełen różnego rodzaju przeszkód.”

ERIC MOMMEY, ŠKODA Motorsport Główny inżynier samochodowy

„Bez chęci wygrania i gotowości do dawania jej więcej niż innym, czy to technicznie, fizycznie czy psychicznie, nie można wygrać. Pragnienie zwycięstwa napędza cię do przodu i daje siłę niezbędną do jego osiągnięcia.”


Ostatnie newsy