ŠKODA KODIAQ GT: NOWY FLAGOWY MODEL DLA CHIN

November 15, 2018
ŠKODA oficjalnie zaprezentowała nowy okręt flagowy dla swojego asortymentu w Chinach. ŠKODA KODIAQ GT jest zwieńczeniem ofensywy SUV czeskiej marki.

Pierwszy SUV-coupé w SKODA to dynamiczny samochód wyposażony w najnowocześniejsze połączenia i innowacyjne zaawansowane systemy wspomagania kierowcy. ŠKODA KODIAQ GT łączy w sobie solidny wygląd i wszechstronność SUV-a z gracją i wigorem coupé.

Uwagę przyciąga konsola dzięki chromowanej listwie, reflektorom LED i charakterystycznemu zderzakowi z dużymi wlotami powietrza. Tylne światła LED mają charakterystyczny, inspirowany krystalicznie design marki. Inne atrakcyjne cechy tylnej części samochodu to odblaskowy pasek biegnący przez całą szerokość samochodu oraz czarny dyfuzor. KODIAQ GT jest pierwszym modelem produkcyjnym marki, w którym na środku piątych drzwi widnieje nazwa ŠKODA ułożona z liter.

Sercem tego 4,6-metrowego samochodu będzie jeden z dwóch silników w ofercie. Silnik 2.0 TSI o mocy 137 kW (186 KM) jest dostępny z napędem na przednie koła, a silnik 2.0 TSI o mocy 162 kW (220 KM) będzie fabrycznie wyposażony w siedmiobiegową skrzynię DSG i całkowity napęd na 4 koła.

KODIAQ GT oferuje szereg zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy, w tym aktywne ACC, połączenie WLAN, usługi Apple CarPlay i Baidu Carlife.

Kolejne trzy SUV-y - KAROQ, KODIAQ i KAMIQ - będą dostępne obok KODIAQ GT na rynku chińskim. Oprócz SUV-ów ŠKODA sprzedaje także w Chinach modele SUPERB, OCTAVIA, OCTAVIA COMBI, RAPID i RAPID SPACEBACK.

Od 2010 roku rynek chiński jest największym rynkiem zbytu dla samochodów ŠKODA. W 2017 r. dostarczono 325 000 samochodów ŠKODA klientom w Chinach. W okresie od stycznia do końca września 2018 r. sprzedaż przekroczyła 250 000 samochodów. Ponad 30% samochodów sprzedanych w tym roku w Chinach to SUV-y.

Ostatnie newsy