ŠKODA JEST U SIEBIE W DOMU NA CAŁYM ŚWIECIE

January 8, 2019
ŠKODA jest firmą o globalnym zasięgu. Choć nadal nosi nazwę Republiki Czeskiej, samochody ozdobione logo ze skrzydełkami zjeżdżają również z linii produkcyjnych w innych krajach, a nawet na innych kontynentach.

Tradycyjna czeska marka samochodów, ŠKODA, oferuje obecnie klientom gamę ośmiu modeli: CITIGO, FABIA, RAPID, OCTAVIA, KAROQ, KODIAQ, KAMIQ (w Chinach) i SUPERB. Firma działa na ponad 100 rynkach na całym świecie. Co więcej, samochody marki ŠKODA są również produkowane prawie na całym świecie.

Republika Czeska była, jest i będzie domem marki ŠKODA. ŠKODA prowadzi trzy zakłady w swoim kraju - produkuje samochody w Mladá Boleslav i Kvasiny oraz skrzynie biegów dla ŠKODA i innych marek Grupy VW w Vrchlabí.

ŠKODA zatrudnia na całym świecie ponad 35 000 pracowników. Poza Czechami samochody ŠKODA są również produkowane w Chinach, Rosji, na Słowacji, w Algierii i Indiach, głównie poprzez partnerstwo w ramach Grupy Volkswagen. Samochody ŠKODA zjeżdżają także z linii produkcyjnych lokalnych partnerów na Ukrainie i w Kazachstanie.


Ostatnie newsy