ŠKODA FABIA R5: limitowana wersja specjalna

ŠKODA FABIA R5: limitowana wersja specjalna już od 77 900 zł

ŠKODA FABIA R5: limitowana wersja specjalna już od 77 900 zł

2. 2. 2018

ŠKODA FABIA R5 debiutuje na polskim rynku jako specjalna wersja modelu FABIA. Cechuje się m.in. większą mocą i nowymi elementami stylistycznymi. Limitowana edycja bestsellera ŠKODY powstała w ramach celebracji zdobycia przez fabryczny zespół rajdowy marki czwartego z rzędu tytułu mistrzowskiego w WRC 2.

ŠKODA FABIA R5 od momentu debiutu w 2015 roku stała się jednym z najbardziej utytułowanych samochodów rajdowych swoich czasów. Wyposażona w napęd na cztery koła i turbodoładowany silnik 1.6 o mocy 280 KM konstrukcja należy do najbardziej zaawansowanych i najbardziej konkurencyjnych projektów na trasach rajdowych całego świata, co zostało potwierdzone wieloma tytułami mistrzowskimi. Z samochodu korzysta fabryczny zespół ŠKODA Motorsport w Rajdowych Mistrzostwach Świata. W minionym sezonie dowiódł on swojej niesamowitej skuteczności, już po raz czwarty z rzędu wygrywając tytuł mistrzowski w WRC 2.

Marka ŠKODA zdecydowała się wprowadzić na rynek specjalną edycję modelu FABIA, nawiązującą do mistrzowskiej konstrukcji znanej z rajdowych odcinków. Drogowa ŠKODA FABIA R5 to najszybsza wersja tego bestsellera, dzięki wykorzystaniu niedostępnego dla innych wersji FABII silnika 1.4 TSI o mocy 125 KM i zestawieniu go z dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów DSG. W takiej konfiguracji model ten będzie w stanie osiągnąć pierwsze 100 km/h w 8,8 sekundy, prędkość maksymalna wyniesie zaś 203 km/h. Dynamiczny charakter model zawdzięcza także sportowej wersji zawieszenia.

Wyjątkowość tej szczególnej wersji ŠKODY FABIA podkreśla nawiązująca bezpośrednio do barw mistrzowskiego modelu rajdowego konfiguracja kolorystyczna. Uwagę przykuwają także siedemnastocalowe obręcze kół ze stopów metali lekkich SAVIO w kolorze białym, czarnym lub zielonym. Atrakcyjną konfigurację modelu uzupełnia bogate wyposażenie standardowe, obejmujące między innymi: wielofunkcyjną kierownicę sportową obsługującą radio oraz telefon, sportowe fotele z elementami Alcantary, nawigację satelitarną AMUNDSEN, kamerę cofania, aktywny tempomat i czujniki parkowania z tyłu.

Tak wyposażony model debiutuje na polskim rynku z ceną już od 77 900 zł. Podobnie jak w rajdach, tutaj także nagradzani są najszybsi: pula egzemplarzy specjalnej ŠKODY FABIA R5 jest ściśle ograniczona. Cennik modelu można znaleźć tutaj: TUTAJ .