ŠKODA AUTO SAFETY: Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie miejskiego samochodu?

February 27, 2019
Decyzja o zakupie samochodu to ekscytujący i ważny moment w życiu każdego kierowcy. Na wybór auta mają wpływ zarówno kwestie emocjonalne związane z rodzajem silnika czy designem, jak i dostępne dla danego modelu systemy bezpieczeństwa oraz funkcjonalności zwiększające komfort jazdy. ŠKODA podpowiada jak przygotować się do zakupu miejskiego samochodu i jakimi kryteriami posługiwać się przy jego wyborze.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Utarło się, że miejski samochód powinien być mały, niedrogi i wyposażony w niewielki, niezbyt dynamiczny silnik. Kupując auto warto zwrócić uwagę na systemy bezpieczeństwa, których pozbawione są często pojazdy starszych generacji. ŠKODA w swojej gamie modelowej oferuje m.in. bestsellerowy model FABIA, który można wyposażyć w szereg rozwiązań technologicznych znanych z samochodów marek premium. Dzięki nim jesteśmy w stanie szybciej zareagować w razie niebezpiecznej sytuacji na drodze oraz sprawnie wezwać pomoc w przypadku awarii, kolizji lub poważnego wypadku.

- Obecnie coraz więcej modeli ŠKODY wyposażonych jest w systemy takie jak: Blind Spot Detection, czyli czujnik martwego pola, LANE ASSIST, który pomaga utrzymać pojazd w obszarze wybranego pasa ruchu czy EMERGENCY ASSIST, uruchamiający sygnał ostrzegawczy i samodzielnie hamujący pojazd w przypadku braku ruchu kierowcy. Ciekawą opcją jest hamulec multikolizyjny, który automatycznie zatrzymuje pojazd w razie wypadku, zapobiegając ponownym zderzeniom – tłumaczy Radosław Jaskulski, trener ŠKODA Auto Szkoła.

Osobom podróżującym głównie na terenie miasta przyda się asystent parkowania ostrzegający przed przeszkodami znajdującymi się w pobliżu auta, samodzielnie lokalizujący wolne miejsce parkingowe.

Dynamiczna jazda bez kompromisów

Jeśli przy zakupie miejskiego auta decydującym czynnikiem jest niski koszt utrzymania pojazdu, decyzja pada na modele z silnikiem o mniejszej pojemności. Taki wybór nie musi jednak wiązać się z jazdą pozbawioną dynamiki. Silniki ŠKODY to dowód na to, że ekonomicznej jeździe mogą towarzyszyć pozytywne emocje.

- Silniki o mniejszej pojemności w samochodach ŠKODY są nie tylko ekonomiczne, ale równocześnie zapewniają płynne i dynamiczne prowadzenie pojazdu. Dla fanów mocniejszych wrażeń i lepszych osiągów najlepsza okaże się kombinacja mocnego silnika oraz skrzyni DSG wraz ze zintegrowanymi łopatkami zmiany biegów – wyjaśnia Radosław Jaskulski.

Spokojna głowa

Nowoczesne technologie zapewniają także spokój i bezpieczeństwo w codziennych sytuacjach. Dzięki połączeniu samochodu ze smartfonem, za pośrednictwem aplikacji ŠKODA Connect, można w dowolnej chwili upewnić się czy okna i drzwi pojazdu zostały zamknięte. Aplikacja udostępnia także dane techniczne pojazdu, jego aktualny przebieg i zużycie paliwa oraz podaje jego precyzyjną lokalizację. Dzięki temu łatwo jest odnaleźć pojazd na dużym parkingu oraz zapobiec ewentualnym kradzieżom.

Kierowcom często radzi się, aby wybierając samochód do miasta kierowali się rozsądkiem, emocje odstawiając na bok. ŠKODA udowadnia, że miejskie auto może zagwarantować zarówno przyjemną, jak i bezpieczną jazdę.

Ostatnie newsy