Projekt INDIA 2.0

ŠKODA AUTO poprowadzi projekt INDIA 2.0 wart miliard euro

ŠKODA AUTO poprowadzi projekt INDIA 2.0 wart miliard euro

9. 7. 2018

INDIA 2.0 to projekt, którego celem jest znaczący wzrost udziału rynkowego w Indiach przez marki ŠKODA i Volkswagen. Na realizację tego ambitnego celu zostanie przeznaczony miliard euro, a projekt poprowadzi ŠKODA AUTO.

Bernhard Maier, Dyrektor Generalny ŠKODA Auto i Gurpratap Boparai, Dyrektor Zarządzający ŠKODA AUTO India Private Ltd. przedstawili szczegóły projektu INDIA 2.0 podczas konferencji prasowej w Delhi.

- Eksperci przewidują, że w ciągu najbliższych lat, Indie staną się trzecim co do wielkości rynkiem motoryzacyjnym na świecie. W ramach projektu INDIA 2.0 będziemy tworzyć odpowiednie warunki, mające na celu zapewnić nam trwały wzrost sprzedaży. Nasz cel jest ambitny, ale możliwy do osiągnięcia. Wspólnie z Grupą Volkswagen, w dłuższej perspektywie czasu, planujemy uzyskać nawet 5 proc. udziału rynkowego w Indiach – powiedział Bernhard Maier, Dyrektor Generalny ŠKODA Auto.

ŠKODA AUTO będzie odpowiedzialna za koordynację ofensywy produktowej Grupy Volkswagen na indyjskim rynku. W pierwszej fazie projektu ŠKODA AUTO rozwijać będzie platformę dedykowaną rynkowi indyjskiemu, MQB A0 (MQB-A0-IN). Pierwszym modelem, który pojawi się w ramach INDIA 2.0 będzie SUV, który zostanie zaprezentowany w 2020 roku.

- ŠKODA AUTO i Grupa Volkswagen są w doskonałej pozycji, by sprostać dynamice indyjskiego rynku samochodowego. Nowe samochody przeznaczone na nasz rynek będą wytwarzane w oparciu o platformę MQB A0, która już spełnia standardy, które zgodnie z przewidywaniami zaczną obowiązywać w Indiach w 2020 roku – komentuje Gurpratap Boparai, Dyrektor Zarządzający ŠKODA AUTO India Private Ltd.

Ostatnie newsy

Wszystkie newsy