Produkcja odświeżonej rodziny ŠKODY SUPERB

Rozpoczęła się produkcja modeli odświeżonej rodziny ŠKODY SUPERB

Rozpoczęła się produkcja modeli odświeżonej rodziny ŠKODY SUPERB

22. 7. 2019

Kolejne zmodernizowane egzemplarze flagowego modelu ŠKODY opuszczają linię produkcyjną fabryki w Kvasinach. Odświeżona wersja SUPERBA przeszła nie tylko face lifting, ale została także wyposażona w najnowsze systemy bezpieczeństwa oraz adaptacyjne reflektory w technologii Matrix LED. Nazwa SUPERB obchodzi w tym roku 85-lecie, które marka świętuje prezentując odrestaurowane zabytkowe modele w Muzeum ŠKODY.

ŠKODA SUPERB odnosi sprzedażowe sukcesy już od swojej premiery w 2001 roku. Aktualna, trzecia generacja tego modelu sprzedała się już w ponad 500 000 egzemplarzy i jest zaliczana do najlepszych samochodów klasy średniej. Rodzina modeli SUPERB jest produkowana w fabryce w miejscowości Kvasiny. Pierwsze egzemplarze opuściły linię produkcyjną i już niebawem trafią do klientów.

Odmieniona wizualnie i technologicznie wersja ŠKODY SUPERB świętowała swoją premierę w maju w Bratysławie. W stolicy Słowacji ŠKODA zaprezentowała także model SUPERB iV, pierwsze auto w ofercie, wyposażone w napęd hybrydowy typu plug-in, dzięki któremu marka dynamicznie wkracza w erę elektromobilności.

- Od 18 lat nasz flagowy model odnosi sukcesy na całym świecie jako jeden z najczęściej wybieranych modeli w segmencie samochodów klasy średniej. ŠKODA SUPERB to synonim najwyższej jakości, przestronności i bezpieczeństwa. Rozpoczynając produkcję zaktualizowanej trzeciej generacji, konsekwentnie realizujemy naszą strategię i kontynuujemy sukces tego modelu – podsumowuje Michael Oeljeklaus, członek zarządu ŠKODA AUTO ds. produkcji i logistyki.

Flagowiec wyposażony w najnowsze systemy bezpieczeństwa

Odświeżony SUPERB otrzymał najnowsze systemy wspomagające kierowcę, takie jak: EMERGENCY ASSIST, asystenta pasa ruchu, asystenta parkowania oraz SIDE ASSIST, który wykrywa pojazdy znajdujące się w odległości aż do 70 m w martwym polu lusterka. Ponadto ŠKODA SUPERB oferuje układ wspomagania hamowania awaryjnego FRONT ASSIST z proaktywnym systemem ochrony przechodniów. SUPERB został też wyposażony w najnowsze technologie z zakresu oświetlenia – adaptacyjne reflektory matrycowe Full LED, które aktywnie dostosowują intensywność wiązki światła do warunków i ruchu panującego na trasie, tak by maksymalnie zwiększyć widoczność dla kierowcy, nie oślepiając przy tym innych użytkowników drogi.

Legendarny model z imponującą historią

Seria SUPERB powstała już w latach 30. XX wieku i symbolizowała ekskluzywne modele o wyjątkowym designie. Ukoronowaniem był sześciocylindrowy SUPERB OHV produkowany po II Wojnie Światowej. W latach 1946 - 1949 powstało 158 egzemplarzy tego imponującego modelu. Jeden z nich trafił do Karlowych Warów, gdzie przez 20 lat był do dyspozycji pracowników firmy zarządzającej hotelami czeskiego kurortu. W 1968 roku został odkupiony przez fabrykę samochodów ŠKODA. Renowacja pojazdu, który był już wysłużony i brakowało w nim oryginalnych elementów rozpoczęła się w 2017 r. Po szczegółowej analizie stanu ŠKODY SUPERB OHV i intensywnym badaniu źródeł archiwalnych, zespół Muzeum ŠKODY zamówił komponenty niezbędne do odbudowy. Specjaliści zajmujący się renowacją z Mladá Boleslav przywrócili legendarny model do stanu pierwotnego. Imponujący model jest teraz skarbem w kolekcji muzeum i główną atrakcją wystawy „Kvasiny - 70 lat ze skrzydlatą strzałą”, którą można oglądać do 1. września.

Ostatnie newsy

Wszystkie newsy