Rozpoczęła się produkcja modeli odświeżonej rodziny ŠKODY SUPERB

July 22, 2019
Kolejne zmodernizowane egzemplarze flagowego modelu ŠKODY opuszczają linię produkcyjną fabryki w Kvasinach. Odświeżona wersja SUPERBA przeszła nie tylko face lifting, ale została także wyposażona w najnowsze systemy bezpieczeństwa oraz adaptacyjne reflektory w technologii Matrix LED. Nazwa SUPERB obchodzi w tym roku 85-lecie, które marka świętuje prezentując odrestaurowane zabytkowe modele w Muzeum ŠKODY.

ŠKODA SUPERB odnosi sprzedażowe sukcesy już od swojej premiery w 2001 roku. Aktualna, trzecia generacja tego modelu sprzedała się już w ponad 500 000 egzemplarzy i jest zaliczana do najlepszych samochodów klasy średniej. Rodzina modeli SUPERB jest produkowana w fabryce w miejscowości Kvasiny. Pierwsze egzemplarze opuściły linię produkcyjną i już niebawem trafią do klientów.

Odmieniona wizualnie i technologicznie wersja ŠKODY SUPERB świętowała swoją premierę w maju w Bratysławie. W stolicy Słowacji ŠKODA zaprezentowała także model SUPERB iV, pierwsze auto w ofercie, wyposażone w napęd hybrydowy typu plug-in, dzięki któremu marka dynamicznie wkracza w erę elektromobilności.

- Od 18 lat nasz flagowy model odnosi sukcesy na całym świecie jako jeden z najczęściej wybieranych modeli w segmencie samochodów klasy średniej. ŠKODA SUPERB to synonim najwyższej jakości, przestronności i bezpieczeństwa. Rozpoczynając produkcję zaktualizowanej trzeciej generacji, konsekwentnie realizujemy naszą strategię i kontynuujemy sukces tego modelu – podsumowuje Michael Oeljeklaus, członek zarządu ŠKODA AUTO ds. produkcji i logistyki.

Flagowiec wyposażony w najnowsze systemy bezpieczeństwa

Odświeżony SUPERB otrzymał najnowsze systemy wspomagające kierowcę, takie jak: EMERGENCY ASSIST, asystenta pasa ruchu, asystenta parkowania oraz SIDE ASSIST, który wykrywa pojazdy znajdujące się w odległości aż do 70 m w martwym polu lusterka. Ponadto ŠKODA SUPERB oferuje układ wspomagania hamowania awaryjnego FRONT ASSIST z proaktywnym systemem ochrony przechodniów. SUPERB został też wyposażony w najnowsze technologie z zakresu oświetlenia – adaptacyjne reflektory matrycowe Full LED, które aktywnie dostosowują intensywność wiązki światła do warunków i ruchu panującego na trasie, tak by maksymalnie zwiększyć widoczność dla kierowcy, nie oślepiając przy tym innych użytkowników drogi.

Legendarny model z imponującą historią

Seria SUPERB powstała już w latach 30. XX wieku i symbolizowała ekskluzywne modele o wyjątkowym designie. Ukoronowaniem był sześciocylindrowy SUPERB OHV produkowany po II Wojnie Światowej. W latach 1946 - 1949 powstało 158 egzemplarzy tego imponującego modelu. Jeden z nich trafił do Karlowych Warów, gdzie przez 20 lat był do dyspozycji pracowników firmy zarządzającej hotelami czeskiego kurortu. W 1968 roku został odkupiony przez fabrykę samochodów ŠKODA. Renowacja pojazdu, który był już wysłużony i brakowało w nim oryginalnych elementów rozpoczęła się w 2017 r. Po szczegółowej analizie stanu ŠKODY SUPERB OHV i intensywnym badaniu źródeł archiwalnych, zespół Muzeum ŠKODY zamówił komponenty niezbędne do odbudowy. Specjaliści zajmujący się renowacją z Mladá Boleslav przywrócili legendarny model do stanu pierwotnego. Imponujący model jest teraz skarbem w kolekcji muzeum i główną atrakcją wystawy „Kvasiny - 70 lat ze skrzydlatą strzałą”, którą można oglądać do 1. września.

Ostatnie newsy