Rajdowy mistrz świata bada KODIAQ RS

January 10, 2019
Jeśli chodzi o samochody, Jan Kopecký, panujący mistrz świata w kategorii WRC 2, wie dokładnie, co mu się podoba. Jak więc radził sobie ŠKODA KODIAQ RS w jego bezkompromisowej jeździe próbnej?

Podczas gdy nie do zatrzymania ŠKODA FABIA R5 jest jego samochodem roboczym, Jan Kopecký używa najszybszej wersji OCTAVIA-RS 245 jako swojego codziennego pojazdu. Uważa, że ​​dobre prowadzenie jest niezbędne dla dobrego samochodu, nie mówiąc już o możliwości bezpiecznego wyprzedzenia innego samochodu w dowolnym momencie.

https://youtu.be/eIEH6ZEMFHA

Kiedy po raz pierwszy zobaczył KODIAQ RS, nową sportową wersję popularnego SUV-a ŠKODA, był bardzo ciekawy. „Osobiście kojarzę SUV-y z jazdą w terenie, choć rozumiem, jak praktyczne mogą być dla potrzeb rodziny” - powiedział Kopecký, przyznając, że trochę zapuszczał się w nieznane.

„KODIAQ RS naprawdę zaskoczył mnie na asfalcie. Obsługuje bardzo pewnie, szybko reaguje i jest zdecydowanie bardziej sportowy niż się spodziewałem. Ma dużą moc i moment obrotowy, zapewnia dobrą pozycję za kierownicą i jest bardzo zwrotny ze względu na swój rozmiar i wagę. To po prostu bardzo dobrze skonfigurowany samochód - powiedział, opisując swoje pierwsze wrażenia.

ŠKODA KODIAQ RS nie ukrywa swoich sportowych ambicji. Podwójnie turbodoładowany silnik 2.0 biTDI oferuje 240 KM i płaski moment obrotowy 500 Nm. Jego napęd na cztery koła jest zawsze napędzany siedmiobiegową dwusprzęgłową skrzynią DSG, a standardowe wyposażenie obejmuje adaptacyjne podwozie i sportowe siedzenia. Przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,9 sekundy, przy prędkości maksymalnej 221 km/h.

Jan Kopecký miał okazję poddać KODIAQ RS trudnemu treningowi zarówno na niełatwej platformie poślizgowej, jak i na dużym torze wyścigowym. Nie doświadczył żadnych uderzeń, a kiedy skończył jazdę, jego reakcja była wręcz entuzjastyczna.

Posunął się nawet do stwierdzenia, że ​​ponad wszelką wątpliwość sam złoży zamówienie na KODIAQ RS. „Przede wszystkim podoba mi się łatwy dostęp do zasilania. Mogę sobie wyobrazić bardzo szybkie wyprzedzanie ciężarówki tym samochodem, i to świetnie, ponieważ bezpieczeństwo powinno być najważniejsze. Podwozie KODIAQ RS jest bardzo sztywne, więc prawie się nie przechyla, a także jest bardzo dobrze wyważone. Podczas jazdy można nawet wpaść w lekki poślizg, czego nie spodziewałbym się po tak dużym samochodzie”- kontynuuje Kopecký.

Co najbardziej go zaskoczyło? „Ten samochód rozbrzmiewa świetnie! Wewnątrz i na zewnątrz dźwięk jest doskonale dostrojony. Na pewno nie brzmi jak czterocylindrowy olej napędowy podczas jazdy - bardziej jak ośmiocylindrowy”- podsumowuje Kopecký.

Ostatnie newsy