RAJDÓWKA WIRTUALNA KONTRA PRAWDZIWA: ZOBACZ JAK MIKOŁAJ MARCZYK BIJE REKORD ŚWIATA

March 15, 2019
W nowej grze DiRT Rally 2.0 twórcy odwzorowali ŠKODĘ FABIA R5, a także odcinek specjalny Baranowo, wchodzący w skład Rajdu Polski. Ponieważ Mikołaj Marczyk jeździ nie tylko ŠKODĄ FABIA R5, ale też całkiem niedawno pokonał nią OS Baranowo (na drodze do zwycięstwa w Rajdzie Polski), postanowił zmierzyć się z tą trasą także w symulatorze.

Jak sam pisze: To niebywała frajda jechać w grze po podobnej trasie do tej ze świata realnego. Nie wszystkie odległości i kąty zakrętów są takie same. W rzeczywistości na szutrze przyczepność mamy tylko w koleinach, które są czasami dość głębokie. W grze nie ma kolein, a przyczepność na całej drodze jest taka sama. Poza tym wypadnięcie z trasy w realu implikuje całą serię niemiłych konsekwencji, a w grze chwilę po restarcie znowu stoimy na starcie.

Szczególne wrażenie robią pojawiające się co jakiś czas zestawienia gry z zapisem wideo z prawdziwego mazurskiego przejazdu, wraz z instrukcjami przekazywanymi przez Szymona Gospodarczyka.

Gra, choć nieidealna, daje dużo frajdy. Trenując na symulatorze nie zawsze poszukuję jak najbardziej realistycznych wrażeń. Nawet jeżeli model jazdy jest nie do końca prawdziwy to dla mnie stanowi to wyzwanie i rozwijam się pod kątem szybkiej adaptacji do pojazdu którym jadę. W mojej opinii to działa. – podsumowuje.


Miłego oglądania!

Czas Miko – 7:09,9 – był w chwili przejazdu najlepszym wynikiem w rankingu globalnym. Gratulujemy!

Ostatnie newsy