RAJD ŚLĄSKA 2019: MISTRZOSTWO CORAZ BLIŻEJ

September 3, 2019
Już tylko dwa rajdy dzielą nas od zakończenia cyklu RSMP. Pierwszy z nich to trzecia edycja Rajdu Śląska, podczas której zespół ŠKODA Polska Motorsport będzie próbował ugruntować swoją pozycję lidera.

W dotychczasowych rundach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk uzbierali 148 punktów, ale przed ostatnimi rajdami wciąż muszą oglądać się na duet Tomasz Kasperczyk i Damian Syty, który ze 112 punktami jest jedynym realnym zagrożeniem dla teamu ŠKODA Polska Motorsport. Rajd Śląska to ulubiona impreza Kasperczyka w kalendarzu rajdowym – wygrał wszystkie jej dotychczasowe edycje (w 2017 i 2018 roku), jest to więc doskonała okazja na skrócenie dystansu do Miko.

Marczyk i Gospodarczyk oprócz szybkiej jazdy będą musieli popisać się także precyzją. Każdy błąd może skomplikować sytuację w klasyfikacji generalnej przed ostatnim rajdem. Dodatkową motywacją będzie chęć zatarcia niesmaku po wypadnięciu z trasy podczas czeskiego Rajdu Barum. Doświadczenie zdobyte podczas pierwszej dla tej załogi zagranicznej rundy mistrzostw Europy może jednak zaprocentować w Chorzowie i okolicach. Warto też przypomnieć, że w zeszłym roku załoga ŠKODA Polska Motorsport wygrała najwięcej odcinków specjalnych podczas 2. Rajdu Śląska. Dopiero pechowa awaria auta zmusiła Miko i Szymona do oddania prowadzenia i zepchnęła ich na odległą pozycję.

Rajd Śląska zacznie się 6 września od ceremonii startu na Placu Wolności w Mysłowicach. Tego dnia rozegrane zostaną dwa krótkie oesy – drugi z nich tuż obok widowiskowego Stadionu Śląskiego, na którego terenie ulokowany będzie park serwisowy. Sobota to już dwie pętle po pięć odcinków specjalnych i ceremonia mety na rynku w Żorach około godziny 19:00.

Prezentowany materiał dotyczy samochodu rajdowego i ma charakter wyłącznie wizerunkowy. Samochód ten nie jest dostępny w sprzedaży na rynku polskim

Ostatnie newsy