RAJD NADWIŚLAŃSKI: SZYBKI I KOMPAKTOWY

May 27, 2019
Rywalizacja w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski przeniesie się w najbliższy weekend do Puław, gdzie zespół ŠKODA Polska Motorsport będzie chciał utrzymać pozycję lidera mistrzostw Polski.

Ceremonia startu tegorocznego Rajdu Nadwiślańskiego zacznie się 31 maja o godzinie 20:00 przed Urzędem Miejskim w Puławach, a właściwa część rywalizacji odbędzie się w sobotę 1 czerwca. Rozpoczęcie inauguracyjnej próby Urzędów przewidziano na 9:35. Załogi zameldują się na mecie o godzinie 18:00. Kompaktowy, jednodniowy rajd rozpisano na dwie pętle po trzy odcinki specjalne. Łączna długość tras sześciu oesów to 109 kilometrów.

To będzie siódma edycja Rajdu Nadwiślańskiego, który w 2013 roku zastąpił Rajd Mazowiecki. Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk przystąpią do niego oczywiście w roli faworytów. Zapracowali sobie na tę opinię zdecydowanym zwycięstwem w otwierającym sezon RSMP Rajdzie Świdnickim-Krause, w którym wygrali siedem z dziewięciu odcinków specjalnych. Rok temu zajęli w Puławach świetne drugie miejsce, a mieli wówczas znacznie mniej doświadczenia w kokpicie ŠKODY FABIA R5.

Jeśli chcą myśleć o poprawieniu ubiegłorocznego wyniku muszą pojechać szybko i rozważnie. Rajd Nadwiślański to najszybsza asfaltowa próba krajowego czempionatu, w której po długich prostych umożliwiających rozwijanie wysokich prędkości następują ciasne zakręty wymagające stalowych nerwów i mistrzowskiego operowania hamulcem.

Biegnące pomiędzy sadami owocowymi trasy bywają bezlitosne dla kierowców popełniających błędy, co powinno zapewnić mnóstwo rajdowych emocji i zaciętą walkę pełną zwrotów akcji.

Klasyfikacja RSMP 2019

1. Marczyk / Gospodarczyk – 29 pkt

2. Słobodzian / Kozdroń – 23 pkt

3. Kasperczyk / Syty – 16 pkt

4. Byśkiniewicz / Cieślar – 14 pkt

5. Płachytka / Nowaczewski – 10 pkt

Ostatnie newsy