RAJD BARBÓRKA: STOLICA WITA ASÓW

December 3, 2019
Warszawski rajd ruszy w tym roku po raz 57. i jak zawsze budzi ogromne emocje. Choć Rajd Barbórka nie wlicza się do żadnego mistrzowskiego cyklu i jest bardziej świętem niż imprezą sportową, to dla wielu kierowców jest najważniejszym wyścigiem w rajdowym kalendarzu. Gwiazdorska obsada i niesamowity klimat wieczornego Kryterium Asów na ulicy Karowej motywują zawodników nawet bardziej niż walka o punkty!

Warszawski rajd ruszy w tym roku po raz 57. i jak zawsze budzi ogromne emocje.

Choć Rajd Barbórka nie wlicza się do żadnego mistrzowskiego cyklu i jest bardziej świętem niż imprezą sportową, to dla wielu kierowców jest najważniejszym wyścigiem w rajdowym kalendarzu. Gwiazdorska obsada i niesamowity klimat wieczornego Kryterium Asów na ulicy Karowej motywują zawodników nawet bardziej niż walka o punkty! 

7 grudnia kierowcy przejadą po dwa oesy na Torze Modlin, Autodromie Bemowo i powracającym do programu Torze Służewiec, na którym tereny słynne z wyścigów konnych przejmą konie mechaniczne. Rywalizacja na Karowej zacznie się o godzinie 18:30. 

Tegoroczna edycja Rajdu Barbórka ma dwóch faworytów. Jednym z nich jest oczywiście Mikołaj Marczyk – świeżo upieczony, najmłodszy w historii mistrz Polski RSMP. Miko i Szymon Gospodarczyk po raz kolejny wsiądą do kokpitu ŠKODY FABIA R5, w której w 2018 byli liderem Barbórki po dwóch oesach i ostatecznie dali się wyprzedzić tylko Kajetanowi Kajetanowiczowi.

„Kajto” wraca do Warszawy także w tym roku i spróbuje wygrać po raz siódmy z rzędu, co uczyniłoby go samodzielnym rekordzistą imprezy – obecnie ma tyle samo tryumfów w stolicy co Tomasz Kuchar, który zresztą także pojawi się na trasie (w ostatnich latach można go zobaczyć w zawodach rallycrossowych). Swój udział w rajdzie zapowiedział także trzykrotny mistrz Polski, Bryan Bouffier, a jego pilotem będzie… znany z programów kulinarnych Pascal Brodnicki. Na liście startowej można też znaleźć mającego doświadczenie WRC-2 Jariego Huttunena, który w 2017 roku wygrał Rajd Finlandii za kierownicą ŠKODY FABIA R5. Ogólnie do 57. Rajdu Barbórka zgłosiły się aż 102 załogi.

„Barbórka jest dla mnie ważnym rajdem od samego początku mojej przygody z tym sportem. To właśnie Barbórka przyciągnęła mnie do tego, żeby zostać kierowcą rajdowym. […] To spotkanie z kibicami na sam koniec sezonu, które dla mnie i dla całego zespołu ma nieocenioną wartość” – mówi Miko Marczyk w rozmowie z portalem Barbórka.pl. „Barbórka jest jak magnes” – dodaje Kajetanowicz na tych samych łamach. „Barbórka jest unikatowym rajdem, bardzo krótkim, ale przynoszącym ogromne ilości emocji zarówno kibicom, jak i zawodnikom. Tu każdy chce być najlepszy, każdy chce wygrać”.

Na najbliższy występ zespół ŠKODA Polska Motorsport przygotował także specjalne oklejenie ŠKODY FABIA R5. Symbolizować będzie złoty medal zdobyty przez zespół na Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski 2019.

Wierzymy, że pojedynek Miko i Kajto uczyni Rajd Barbórka 2019 jedną z najbardziej pamiętnych edycji tej imprezy.

Artykuł powstał we współpracy ze skoda-auto.pl

Ostatnie newsy