POZNAJ ŠKODĘ KAMIQ

March 5, 2019
Miejska ŠKODA KAMIQ to najnowszy wynalazek czeskiej marki w ofensywie SUV-ów. Przyjdź i zobacz.

ŠKODA KAMIQ właśnie miała swoją światową premierę w Genewie na Motor Show. KAMIQ, trzeci SUV marki, ma wkrótce zająć należne mu miejsce wraz ze swoim większym rodzeństwem, KODIAQ i KAROQ. 

https://youtu.be/dr89brt6YXE

KAMIQ łączy zalety sportowego pojazdu użytkowego, takie jak większy prześwit i podwyższone siedzenia wraz ze zwinnością kompaktowego hatchbacka. Jego terenem jest miejska dżungla, w której na pierwszy plan wysuwają się zalety pojazdu.

„KAMIQ to model podstawowy w naszej rodzinie SUV-ów. Wyglądający orzeźwiająco i świeżo, nie ma w sobie siły i pewności większych modeli, ale z natury jest bardziej zabawny”, mówi projektant zewnętrzny Petr Matušinec. „Funkcje, takie jak podwójne, dzielone poziomo reflektory, podkreślają jego pochodzenie jako członka rodziny SUV ŠKODA i podkreślają wszechstronność naszego języka projektowania”, dodaje Matušinec.

Mówiąc o reflektorach, ich nowa konstrukcja w KAMIQ natychmiast przyciąga wzrok. Światła do jazdy dziennej LED są umieszczone osobno nad lampami głównymi, a na najwyższym poziomie wykończenia ta konfiguracja sprawia, że wyglądają, jakby cztery maski zostały rozstawione na jednej twarzy. KAMIQ może być również dumny z tylnych i przednich dynamicznych kierunkowskazów.

We wnętrzu KAMIQ podąża śladami SCALA, kolejnego modelu prezentowanego ogółowi społeczeństwa w Genewie. KAMIQ będzie również oferował systemy informacyjno-rozrywkowe trzeciej generacji, umożliwiające ciągłe korzystanie z Internetu, wirtualny kokpit z wyświetlaczem o przekątnej 10,25 cala, miękkie powierzchnie z wykończeniem przypominającym krystaliczną strukturę oraz szereg funkcji Simply Clever.

Na przykład osłony krawędzi drzwi sprawdzą się, gdy kierowcy spróbują zaparkować w ciasnych miejscach. Te osłony, zamontowane na wszystkich drzwiach, chronią zarówno KAMIQ, jak i samochody zaparkowane po obu stronach.

KAMIQ oferuje wiele funkcji bezpieczeństwa i zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy. Bezpieczeństwo pasywne zapewnia do dziewięciu poduszek powietrznych i innych elementów, podczas gdy aktywne bezpieczeństwo opiera się na całej gamie asystentów, takich jak asystent pasa ruchu, asystent przedni, w tym asystent hamowania awaryjnego, asystent boczny i alarm ruchu drogowego. Podróżowanie jest jeszcze łatwiejsze dzięki Adaptive Cruise Control (ACC), asystentowi parkowania i asystentowi ruszania pod górę. Gdyby tego było mało, zawsze można sięgnąć po „asystent otwierania bagażnika”, czyli elektrycznie sterowaną tylną klapę. Ci, którzy lubią swój samochód sportowy, pokochają sportowe podwozie z regulowanymi amortyzatorami, umożliwiającymi kierowcom przełączanie między trybem normalnym a sportowym.

„Myślę, że jest to w całości świetny samochód, a indywidualne cechy doskonale go uzupełniają. Kratka, wyglądająca na pewną siebie i dumną, jest doskonałą przeciwwagą dla prostej, czystej, a jednocześnie równie mocnej konstrukcji tylnej części, w której zinterpretowano światła w kształcie litery C. Co więcej, piąte drzwi opatrzone są literlną nazwą ŠKODA - stała się ona cechą charakterystyczną wszystkich naszych nowych modeli - mówi Petr Matušinec, podsumowując swoje wrażenia odnośnie nowego pojazdu.

Ostatnie newsy