POZNAJ ŠKODA SCALA

March 6, 2019
Zaledwie kilka tygodni po światowej premierze ŠKODA SCALA prezentuje swoją obecność na Geneva Motor Show. Przyjdź i przyjrzyj się z bliska!

ŠKODA SCALA to bardzo ważny model dla czeskiego producenta samochodów. Składa się na to kilka czynników. SCALA to nowy etap w ewolucji języka stylistycznego ŠKODA, który będzie również stosowany w przyszłych modelach marki. Jakie są jego cechy wyróżniające? Jego wyraziste cechy, dynamiczne kontury i krystaliczny design. SCALA to także pierwszy europejski model marki, który z dumą nosi literę ŠKODA z tyłu, zastępując logo.

https://youtu.be/_fV7WmeHkrg

Zapytaj Karela Neuholda, głównego projektanta zewnętrznego, co najbardziej lubi w SCALA, a on natychmiast udzieli odpowiedzi. „Odważna konsola, w której dominują pionowo ustawione kratki i reflektory w kształcie strzały, charakterystyczne połączenie szklanego dachu i wydłużonego szkła tylnej klapy, wyraziste tylne światła i nazwa ŠKODA w literach na piątych drzwiach. ”

SCALA jest również najbardziej postępowym modelem ŠKODY, jeśli chodzi o łączność. Po pierwsze, jest to pierwszy samochód marki, który jest zawsze online oraz pierwszy pojazd Grupy Volkswagen, w którym wdrożono systemy informacyjno-rozrywkowe trzeciej generacji.

Ponadto SCALA to pierwsza ŠKODA ze standardowymi reflektorami LED i klasterami tylnych świateł LED. Następnie dostępna jest opcja pełnych świateł LED z przodu i z tyłu, z dodanymi tylnymi dynamicznymi kierunkowskazami - kolejna nowość dla samochodów ŠKODA, gdzie SCALA jest prekursorem.

Kiedy zaczniesz eksplorować wnętrze, znajdziesz koktajl ergonomii, emocjonalnie naładowany wygląd i mnóstwo przestrzeni, z której słynie ŠKODA. Sercem jest centralnie uniesiony wyświetlacz systemu audio-nawigacyjnego. Ponadto SCALA wyposażona jest w wirtualny kokpit z wyświetlaczem o przekątnej 10,25 cala, dzięki czemu kierowcy mają zawsze wszystkie kluczowe informacje w polu widzenia. Deska rozdzielcza, zawierająca nowe dekoracyjne ozdoby na dużą skalę oraz panele przednich drzwi są wysokiej jakości, z miękką powierzchnią wraz z nowym specjalnym wykończeniem, które naśladuje krystaliczną strukturę.

A bagażnik? Wystarczy powiedzieć, że może pomieścić obfite 467 litrów.

ŠKODA SCALA jest wyposażona w szeroką gamę zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy i funkcji bezpieczeństwa. Wiele z tego można przypisać faktowi, że SCALA jest zbudowana na platformie modułowej MQB A0, co pozwala na bardzo elastyczną i wydajną produkcję, dzięki czemu mnóstwo innowacyjnych asyst, które wcześniej stanowiły zabezpieczenie pojazdów wyższej klasy, są teraz dostępne w tej kompaktowej klasie. Asystent pasa ruchu, Front Assist, w tym Emergency Brake Assist i Hill-start Assist to standardowe systemy SCALA. Dostępne opcje obejmują tempomat adaptacyjny (ACC), asystent parkowania, asystent boczny i alarm ruchu drogowego. Bezpieczeństwo pasażerów jeszcze bardziej wzrosło dzięki nawet dziewięciu poduszkom powietrznym i proaktywnemu systemowi ochrony pasażerów.

Wszyscy, którzy lubią odrobinę dynamiki podczas jazdy, z pewnością docenią sportowe podwozie z regulowanymi amortyzatorami, umożliwiającymi kierowcom przełączanie między trybem normalnym a sportowym. Wszystkim, którzy lubią stylowe elementy, spodoba się elektrycznie sterowana tylna klapa.

Ostatnie newsy