Połącz się ze ŠKODĄ KAROQ!

Połącz się ze ŠKODĄ KAROQ!

Połącz się ze ŠKODĄ KAROQ!

27. 12. 2017

Połączenie z numerem alarmowym za wciśnięciem jednego przycisku, korzystanie z aktualizowanych prognoz pogody i informacji o cenach paliw na okolicznych stacjach, kontrolowanie zdalnie samochodu. To wszystko umożliwia ŠKODA KAROQ, jeden z najbardziej zdigitalizowanych modeli w historii marki – oto, jak jej systemy działają w praktyce.

Dynamiczne prowadzenie, emocjonujący krystaliczny design i wszechstronne wnętrze z wieloma możliwościami aranżacji to nie wszystko, co nowy kompaktowy SUV ŠKODY ma do zaoferowania. Doskonale współgra także ze smartfonem. KAROQ bez problemu przemieni się w parę sekund w salę koncertową wypełnioną dźwiękami z ulubionej playlisty użytkownika. Dzięki usługom dostępnym w ramach ŠKODA CONNECT oraz modułowi LTE i hotspotowi Wi-Fi wszyscy pasażerowie pozostają zawsze online. Przyjrzyjmy się bliżej wszystkim funkcjom dostępnym w ofercie ŠKODY:

Funkcjonalności Infotainment Online

Dzięki temu zestawowi funkcji na ekranie urządzenia Infotainment można na przykład przeczytać wiadomości z ulubionych mediów. Podróżując w nieznane miejsca każdy doceni możliwość dostępu do informacji o wolnych miejscach postojowych w okolicy i porównania cen paliw na okolicznych stacjach benzynowych. Wszystkie pozyskane przez internet informacje wykorzystywane są bezpośrednio przez system nawigacyjny.

Zdalny dostęp do samochodu

Z aplikacją mobilną ŠKODA Connect użytkownik zyskuje zdalny dostęp do swojego samochodu gdziekolwiek się znajduje i ma dostęp do internetu. Tym sposobem zawsze można sprawdzić, gdzie jest zaparkowany samochód oraz czy jest zamknięty. Problem z namierzeniem swojego samochodu na dużym parkingu? Wystarczy jedno kliknięcie, by auto zatrąbiło i zamrugało kierunkowskazami. Tym samym sposobem można sprawdzić także poziom paliwa w zbiorniku i dystans do pokonania przed konieczną wymianą oleju. Aplikacja ŠKODA Connect oferuje jeszcze wiele więcej przydatnych funkcji; jedną z nich jest wyświetlenie szczegółowej analizy ostatnich przejazdów z możliwością porównania ich na czytelnych wykresach.

SmartLink+

Synchronizacja smartfona z pokładowym systemem Infotainment jeszcze nigdy nie była tak prosta. System SmartLink+ oraz dwa gniazda USB zamontowane z przodu kabiny pozwalają łatwo połączyć z samochodem smartfony kierowcy i pasażera. Menu samochodu pozwala w pełni wykorzystać funkcjonalność rozwiązań Android Auto, Apple CarPlay i MirrorLink. Dla jeszcze większej wygody, telefon można również ładować bezprzewodowo za pośrednictwem PhoneBoxa.

Łączność Bluetooth

ŠKODA KAROQ nie ogranicza się do jednego standardu wymiany danych i umożliwia także łatwe połączenie z telefonem poprzez najnowszą generację interfejsu Bluetooth. KAROQ wzmacnia sygnał telefonii komórkowej przez wbudowaną antenę dachową, gwarantując najwyższą jakość połączeń głosowych.

Usługi proaktywne

Jadąc ŠKODĄ KAROQ kierowca nigdy nie jest sam na drodze. Szeroki zakres usług wspierających dostępny jest za wciśnięciem jednego z trzech przycisków, zgrupowanych z pozostałymi w łatwo dostępnym panelu zamontowanym na podsufitce przy lusterku wstecznym. Wystarczy wcisnąć przycisk z literką „i”, by uzyskać połączenie głosowe z infolinią ŠKODY w każdym momencie dnia i nocy. W przypadku usterki technicznej wystarczy nacisnąć przycisk z ikoną klucza mechanicznego. Samochód nie tylko połączy się wóczas głosowo z Assistance ŠKODY, ale i automatycznie wyśle informację o aktualnej lokalizacji samochodu oraz jego stanie technicznym. Dzięki temu ewentualna pomoc będzie mogła ruszyć w drogę nawet jeszcze w trakcie rozmowy.

Połączenia alarmowe

Funkcja połączeń alarmowych to nieoceniona pomoc szczególnie w przypadku poważnych zdarzeń drogowych, gdy liczy się każda sekunda. Jeśli pasażerowie nie są w stanie wezwać służb ratowniczych, samodzielnie dokona tego samochód. Zgłoszenie nawiązywane jest automatycznie w chwili uruchomienia poduszki bezpieczeństwa lub napinacza pasów bezpieczeństwa. ŠKODA KAROQ samodzielnie poda też służbom ratunkowym dokładne informacje dotyczące wypadku, wliczając w to lokalizację, liczbę pasażerów czy numer VIN samochodu.

Jeśli zdarzenie nie było bardzo poważne, KAROQ wyświetli pytanie o połączenie ze służbami ratunkowymi lub assistance na wyświetlaczu systemu Infotainment. Pomoc można także zawsze wezwać ręcznie dzięki czerwonemu przyciskowi znajdującemu się w panelu na podsufitce obok lusterka wstecznego.