Podwójne zwycięstwo ŠKODY!

Podwójne zwycięstwo ŠKODY w plebiscycie 'Best Cars 2018'

Podwójne zwycięstwo ŠKODY w plebiscycie 'Best Cars 2018'

29. 1. 2018

Modele OCTAVIA i KAROQ przyniosły marce ŠKODA dwa zwycięstwa w organizowanym przez niemiecką edycję pisma „Auto, Motor und Sport”, plebiscycie 'Best Cars 2018'. Jest to plebiscyt, w którym zwycięzcy są wyłaniani głosami czytelników pisma. W tegorocznej edycji swoje głosy nadesłało ponad 117 000 osób. Już po raz piąty z rzędu na najlepszy model w kategorii kompaktów wybrali oni ŠKODĘ OCTAVIA, przyznając jej 18,6% wszystkich głosów. ŠKODA KAROQ wygrała za pierwszym podejściem. Choć niedawno zadebiutowała na rynku, zdobyła 16,5% głosów i została wybrana na najlepszy model w segmencie kompaktowych SUV-ów/ aut terenowych.

„Wybór czytelników pisma „Auto, Motor und Sport” to dla nas wielkie wyróżnienie. Osoby, które brały udział w głosowaniu, to przecież ci, z myślą o których tworzymy nasze samochody. Nowa ŠKODA KAROQ zjednała ich sobie wyjątkowym, nie dającym się porównać z żadnym innym samochodem, charakterem. Z każdym dniem dostajemy sygnały, jak ważnym uzupełnieniem naszej gamy modelowej jest ten kompaktowy SUV.” – powiedział Dyrektor Generalny ŠKODA AUTO Bernhard Maier podczas ceremonii zwycięzców plebiscytu w Stuttgarcie, dodając: „Piąte z rzędu zwycięstwo ikony naszej marki jest z kolei dowodem na to, jak bardzo udała się nam OCTAVIA”.

W tym roku nagrody w plebiscycie 'Best Cars' zostały przyznane już po raz czterdziesty drugi. W tegorocznej edycji brało udział 378 samochodów przydzielonych do jedenastu kategorii. ŠKODA KAROQ i ŠKODA OCTAVIA okazały się być absolutnymi faworytami czytelników.

Przypomnijmy, że w 2017 roku ŠKODA OCTAVIA przeszła gruntowną modernizację, która dała jej jeszcze bardziej dynamiczny design dzięki nowej stylizacji pasa przedniego, szerszemu rozstawowi kół oraz bardziej aerodynamicznej formie nadwozia. Zaktualizowana wersja bestsellerowego kompaktu ŠKODY utrzymuje dużą popularność dzięki dobrze znanym atrybutom. Wyznacza standard segmentu w zakresie przestronności kabiny, funkcjonalności, bezpieczeństwa i komfortu.

Drugi z laureatów plebiscytu, kompaktowy SUV ŠKODA KAROQ wprowadza pojęcie praktyczności na zupełnie nowy poziom. Mierzący 4,38 m długości SUV może pochwalić się pojemnością bagażnika w przedziale od 521 do 1630 litrów. Jeszcze wyższy poziom wszechstronności daje opcjonalne rozwiązanie tylnych siedzeń – funkcja VarioFlex. Dzięki niej, każde z trzech siedzisk można oddzielnie przesuwać, składać, a nawet całkowicie wyjąć. Zależnie od wersji wyposażenia, KAROQ może dysponować również nowoczesnymi systemami infotainment, funkcjonalnościami ŠKODA CONNECT oraz całą gamą rozwiązań technologicznych wspierających kierowcę.