Początek nowej ery: ŠKODA rozpoczyna kampanię modelu Kodiaq

Początek nowej ery: ŠKODA rozpoczyna kampanię modelu Kodiaq

7. 7. 2016

ŠKODA rozpoczyna nową, zakrojoną na szeroką skalę kampanię modelu Kodiaq. Mierzący 4,7 metra długości SUV jest wyjątkowo wszechstronny: wyróżnia się największym bagażnikiem w klasie i obecnością trzeciego rzędu siedzeń. Kodiaq uosabia wszystkie mocne punkty nowej odsłony marki: ekspresywny design, ponadprzeciętną funkcjonalność i przydatne rozwiązania „Simply clever”. Wraz z nowym modelem, który pojawi się na rynku na początku 2017 roku, marka kładzie szczególny nacisk na synchronizację samochodu z urządzeniami mobilnymi oraz na systemy wspomagające bezpieczeństwo.

Rozpoczęcie kampanii modelu Kodiaq

ŠKODA rozpoczyna nową, zakrojoną na szeroką skalę kampanię modelu Kodiaq. Mierzący 4,7 metra długości SUV jest wyjątkowo wszechstronny: wyróżnia się największym bagażnikiem w klasie i obecnością trzeciego rzędu siedzeń. Kodiaq uosabia wszystkie mocne punkty nowej odsłony marki: ekspresywny design, ponadprzeciętną funkcjonalność i przydatne rozwiązania „Simply clever”. Wraz z nowym modelem, który pojawi się na rynku na początku 2017 roku, marka kładzie szczególny nacisk na synchronizację samochodu z urządzeniami mobilnymi oraz na systemy wspomagające bezpieczeństwo.

Wraz z nowym modelem Kodiaq, ŠKODA debiutuje w nowym dla siebie, szczególnie szybko rozwijającym się na całym świecie segmencie – w klasie dużych SUV-ów. Tą kampanią czeska marka chce dotrzeć do nowych grup odbiorców, zwiększyć swój udział rynkowy i dalej wzmacniać swoją pozycję na rynku międzynarodowym.

 Model Kodiaq pokazuje siłę ŠKODY, ale i wyznacza jej drogę na przyszłość, wdrażając nowe rozwiązania, takie jak mobilne usługi internetowe, poprawiające poziom bezpieczeństwa i przepływu informacji.

„Nasza nowa ŠKODA Kodiaq to samochód wyjątkowo wszechstronny” - mówi Prezes Zarządu ŠKODY, Bernhard Maier. „Łączy witalną aktywność z tradycyjnymi walorami marki – wybijającą się ponad standard funkcjonalnością i przestronnością. Jak zawsze podczas tworzenia nowego modelu postaraliśmy się dać trochę więcej „samochodu w samochodzie” niż konkurencja i dzięki temu osiągnęliśmy najlepszą propozycję w segmencie. W połączeniu z przejmującym wyglądem, nowa ŠKODA Kodiaq robi kolosalne wrażenie na drodze.”

Pełna charakteru: przeniesienie języka stylistycznego ŠKODY do segmentu SUV Już pierwszy kontakt utwierdza w przekonaniu, że Kodiaq to prawdziwa ŠKODA: przepełniony charakterem i emocjami wygląd, adaptuje nowy język stylistyczny marki do segmentu SUV.

W codziennej eksploatacji przynosi on wiele korzyści dla całej rodziny tak w pracy, jak i podczas wypoczynku. Jako pięcio- lub nawet siedmioosobowy samochód, Kodiaq zapewnia mnóstwo miejsca wszystkim pasażerom. Z pojemnością sięgającą nawet 2 065 litrów posiada największy bagażnik w klasie. Tylne siedzenia posiadają regulację wzdłużną i pochylenia dla jeszcze lepszego komfortu i efektywniejszego zagospodarowania przestrzeni.

ŠKODA Kodiaq wnosi nowe, wyjątkowe rozwiązania, jak innowacyjny system zabezpieczenia drzwi przed zarysowaniem. Jego głównym elementem jest umieszczona w drzwiach listwa, która wysuwa się automatycznie, by ochronić krawędź drzwi przed obiciem na parkingach czy w garażach.

Nad bezpieczeństwem najmłodszych czuwa elektroniczna blokada drzwi, a długie podróże umilą specjalnie opracowane zagłówki, zapewniające komfortowy sen dla pasażerów podróżujących na tylnej kanapie.

Na czele segmentu: rozwiązania łączności mobilnej

Z innowacyjnymi systemami łączności mobilnej Kodiaq awansuje pod względem technologii cyfrowych do ścisłej czołówki swojego segmentu. System multimedialny bazuje na opracowanym przez Grupę Volkswagen układzie Modular Infotainment Matrix drugiej generacji. Oferuje on wiele funkcji i interfejsów oraz posiada ekran dotykowy wykonany w technologii pojemnościowej. Stojące na szczycie gamy systemy Columbus i Amundsen wyposażone są w hotspot Wi-Fi. Dodatkowo, system Columbus będzie mógł być wyposażony także w moduł LTE z najszybszą obecnie dostępną technologią przepływu danych. Pasażerowie mogą wykorzystywać ją do surfowania w Internecie i wysyłania emaili poprzez swoje telefony lub tablety.

Uwagę zwracają także nowe usługi mobilne ŠKODY. Podzielono je na dwie kategorie: usługi Infotainment Online zapewniają pomoc w przypadku usterki bądź wypadku. Awaryjny przycisk eCall, który będzie wymagany we wszystkich samochodach sprzedawanych w Unii Europejskiej począwszy od 2018 roku, do ŠKODY Kodiaq trafia już teraz jako część Care Connect. Pozostałe usługi funkcjonują w ramach aplikacji ŠKODA Connect. Pozwalają one między innymi zdalnie sprawdzić i znaleźć położenie samochodu lub ustawić jego funkcje.

ŠKODA Kodiaq osiąga nowy poziom efektywności w inteligentnej synchronizacji samochodu z urządzeniami mobilnymi. Platforma SmartLink, MirrorLink™ i SmartGate jest dostępna już dla podstawowego pokładowego systemu multimedialnego Swing.

System Phonebox z indukcyjnym ładowaniem z kolei podłącza telefon do anteny dachowej samochodu dla wzmocnienia jego sygnału oraz ładuje go bezprzewodowo.

Pomoc, na której można polegać: systemy asysty prowadzenia
Model Kodiaq oferuje kierowcy wyjątkowo szeroki wybór systemów wspomagających kierowanie. Dostępny po raz pierwszy w ŠKODZIE system Area View wykorzystuje wiele kamer, by zbudować z nich wspólnie na centralnym wyświetlaczu obraz kompletnego otoczenia samochodu. Gdy do tego dużego SUV-a podłączona jest przyczepa, system Trailer Assist pomoże nią manewrować przy powolnym cofaniu. Znana z innych modeli marki funkcja Front Assist tutaj uzupełniona jest o nową funkcję predykcyjnej ochrony pieszych. Równie nowy system Parking Distance Control z funkcją hamowania zapobiegnie uderzeniu w przeszkodę przy manewrowaniu.

Dla modelu Kodiaq dostępnych jest też wiele kolejnych systemów bezpośrednio wspierających bezpieczeństwo. Pozwalają one zachować odpowiednią odległość od poprzedzających użytkowników drogi, ułatwiają zmianę pasa lub pozostanie na nim, zwracają uwagę kierowcy na najważniejsze znaki drogowe i pomagają przy parkowaniu.

Silna i zwinna: silniki i podwozie

Gdy ŠKODA Kodiaq zadebiutuje na rynku na początku 2017 roku, będzie dostępna z pięcioma wariantami silnikowymi: dwoma jednostkami wysokoprężnymi TDI i trzema benzynowymi TSI. Najmocniejszy wariant benzynowy (2.0 TSI o mocy 180 KM) zapewnia dynamiczne właściwości jezdne w połączeniu z wydajnością silnika o małej pojemności dzięki nowoopracowanemu procesowi spalania mieszanki. Wysoka zawartość wysokowytrzymałej stali w konstrukcji nadwozia czyni nowego SUV-a ŠKODY niespotykanie lekkim, co przekłada się także na obniżanie zużycia paliwa.

Producent oferuje szeroki wybór konfiguracji układu przeniesienia napędu: ręczne i automatyczne skrzynie biegów oraz napęd na dwa lub cztery koła. Duży SUV z Czech poradzi sobie ze wszystkimi nawierzchniami w stateczny i komfortowy, a jednocześnie dynamiczny i zręczny sposób.

Doskonałe doświadczenia z jazdy potęguje wybór trybu jazdy Driving Mode Select i nowy Dynamic Chassis Control (DCC). Dzięki nim sposób pracy układu kierowniczego, przepustnicy, automatycznej skrzyni biegów DSG i zawieszenia może być regulowany na wiele sposobów.

ŠKODA Kodiaq czuje się równie dobrze w wymagających warunkach terenowych. Po zjechaniu z drogi kierowcę wspiera wykorzystujący układ napędu na cztery koła tryb jazdy off-road. Za wciśnięciem jednego przycisku wszystkie potrzebne systemy – zarządzania silnikiem, wspomagania prowadzenia, elektronicznej kontroli jak ABS i ESC, a także zawieszenia (jeśli samochód wyposażony jest w DCC) - automatycznie dopasowują się do terenowych warunków.