PIERWSZE SZKICE ŠKODY KAMIQ

January 30, 2019
Dwa szkice ŠKODA KAMIQ, nowego miejskiego SUV-a, pozwalają zobaczyć, jak będzie wyglądał w rzeczywistości. Sprawdź je i przeczytaj, co projektant myśli o samym procesie szkicowania.

ŠKODA KAMIQ SUV to kolejny samochód, który mówi - i dodaje nowe akcenty - w języku designu ŠKODA. Najbardziej uderzającą nową funkcją są dzielone poziomo reflektory.

Oliver Stefani, główny projektant ŠKODY powiedział: „W naszym nowym miejskim SUV-ie KAMIQ wprowadziliśmy całkowicie nową konfigurację reflektorów. Dwuczęściowe reflektory ze światłami do jazdy dziennej powyżej są prototypami dla marki ŠKODY. Nadają KAMIQ niepowtarzalny wygląd i stanowią kolejną interpretację naszego udanego języka projektowania SUV”.

https://www.skoda-storyboard.com/en/models/first-sketches-of-the-skoda-kamiq/

Kolejnym odważnym elementem deski rozdzielczej jest szeroka kratka z podwójnym żebrowaniem wspólnym dla wszystkich SUV-ów ŠKODA. Profil boczny ujawnia wysoką maskę i wyważone proporcje całego samochodu, podkreślając jednocześnie dynamiczną i sportową koncepcję nowego modelu.

Tylne światła zachowają kształt litery C - charakterystyczny znak ŠKODY, ale zostanie to świeżo zinterpretowane. Przyciągającym wzrok elementem piątych drzwi będzie nazwa ŠKODA napisana literami na środku. Nowa miejska crossoverka ŠKODA KAMIQ będzie miała swoją światową premierę podczas marcowego Salonu Samochodowego w Genewie.

Szkice ŠKODA KAMIQ, na które patrzysz, zostały narysowane przez Antti Mikaela Savio, członka zespołu projektowego ŠKODA. Przeczytaj ekskluzywny wywiad, którego udzielił Storyboard ŠKODA.

Jak ważne jest szkicowanie w procesie projektowania?

Jest to niezbędna część procesu projektowania. Każdy projekt samochodu rozpoczyna się na papierze, co jest najszybszym sposobem komunikacji. Podczas szkicowania przekształcamy pomysł w wizualny kształt. Wskazuje to, co stanie się z tożsamością marki.

Co musi mieć każdy właściwy szkic projektu samochodu?

Musi mieć jasny pomysł, emocje i powinien zaproponować nowe funkcje projektowe. Kluczowymi elementami są harmonia i pożądane proporcje. Szkic musi zainspirować ludzi do poszukiwania tego, co przedstawia się jako produkt końcowy.

Co jest specyficznego w szkicowaniu samochodu w porównaniu do innych rodzajów szkicowania?

Moim zdaniem różnica między szkicowaniem samochodu a rysowaniem innych rzeczy jest niewielka. Celem szkicu jest uchwycenie esencji. Istotą szkicu samochodu jest wprowadzenie czegoś nieoczekiwanego i nowego w dziedzinie projektowania samochodów, a te same zasady można zobaczyć w prawie każdej innej formie sztuki.

Co oznacza dla ciebie szkicowanie?

To jest jak oddychanie! To dla mnie najbardziej naturalny sposób wyrażania siebie.

Czy szkicowanie przywiodło Cię do projektowania samochodów, czy też samochody doprowadziły Cię do projektowania i szkicowania?

Ciężko powiedzieć. Połączyliśmy się. Zawsze szkicowałem samochody, odkąd byłem małym chłopcem...

Co Cię inspiruje w szkicowaniu?

Powiedziałbym, że muzyka i piękne przedmioty. Czasami coś tak prostego jak inspirująca rozmowa może załatwić sprawę!

Ostatnie newsy