OTO ŠKODA VISION iV

March 4, 2019
Jedną z premier, które ŠKODA przygotowała na Geneva Motor Show, jest model VISION iV tylko dla pojazdów elektrycznych. Rzuć okiem przed oficjalnym odsłonięciem.

VISION iV to wizja całkowicie elektrycznego czterodrzwiowego crossovera coupe, pierwszego samochodu marki zbudowanego na modułowej platformie dla pojazdów elektrycznych (MEB). Jego szerokość, atletyczne ciało i 22-calowe zoptymalizowane aerodynamicznie koła natychmiast przyciągają wzrok. W konsoli dominuje sześciokątna zamknięta kratka ze smukłymi pionowymi listwami i szeroką poziomą listwą świetlną łączącą reflektory i nadającą samochodowi charakterystyczny wygląd.

Główne cechy z tyłu to aerodynamiczny spoiler i krystaliczne tylne światła LED stylizowane na kształt litery C. Sportowy wygląd podkreśla imponujący dyfuzor z lekkim paskiem rozciągającym się na całej szerokości. Całościowe wrażenie dopełnia nazwa ŠKODA z podświetlonymi na czerwono literami.

Wnętrze jest bardzo przestronne, bez uszczerbku dla wyjątkowej praktyczności i łatwości obsługi. Deska rozdzielcza, podzielona na dwie strefy, jest zdominowana przez wolnostojący wyświetlacz systemu informacyjno-rozrywkowego, który wydaje się unosić w powietrzu. Kierownica została również przeprojektowana. W badaniu VISION iV ma dwie szprychy i zawiera literową nazwę ŠKODA.

Centralna konsola może teraz pomieścić dwa smartfony, które można połączyć z systemem audio-nawigacyjnym i ładować indukcyjnie. Ponieważ nie ma konsoli tunelowej, możliwe było stworzenie niespotykanej ilości miejsca do przechowywania i praktycznych schowków w samochodzie.

Ostatnie newsy