Oliver Stefani nowym Szefem Designu ŠKODY

Oliver Stefani nowym Szefem Designu ŠKODY

2. 8. 2017

Oliver Stefani nowym Szefem Designu ŠKODY

Oliver Stefani nowym Szefem Designu ŠKODY

Oliver Stefani będzie odpowiedzialny za design w ŠKODA AUTO. Ostatnio 53-latek był Szefem Designu Zewnętrznego w marce Volkswagen.

„W ostatnich latach design marki ŠKODA był doskonały. Zaprezentowaliśmy nowy i wyrazisty język stylistyczny naszych nowych modeli z segmentu SUV" - powiedział Bernhard Maier, Prezes ŠKODA AUTO. „Teraz Oliver Stefani zainauguruje kolejny etap rozwoju, projektując samochody według jeszcze bardziej emocjonalnego języka designu, wprowadzając je w erę digitalizacji i elektryfikacji. Oliver Stefani ma duży potencjał twórczy. Nie mogę się doczekać współpracy z nim " - kontynuował Maier.

Dla Christiana Strube, Członka Zarządu ds. Rozwoju Technicznego ŠKODA AUTO, Stefani również jest doskonałym wyborem. „Jestem przekonany, że Oliver Stefani będzie konsekwentnie rozwijać nowy język designu marki ŠKODA. Jego wiedza i umiejętności pozwolą mu zachwycić naszych Klientów wyglądem naszych przyszłych modeli. Jest dla nas idealnym wyborem” - powiedział z przekonaniem Strube.

W swojej karierze zawodowej Oliver Stefani nie raz dowiódł swoich zdolności. Stefani rozpoczynał działalność w Volkswagenie w 2002 r. Wiele aut wdrożonych do produkcji w ciągu ostatnich dziesięciu lat jak i liczne samochody koncepcyjne, są jego autorstwa. Oliver Stefani odegrał kluczową rolę w rozwoju m.in. takich modeli, jak: up!, Polo, Jetta czy Tiguan.

Nowy Szef Designu marki ŠKODA studiował design w Brunszwiku i Pasadenie (Kalifornia). Ponadto pracował w Design Center Europe w Sitges (Hiszpania) przez trzy lata.