NUMER MIESIĄCA: 5

July 23, 2019
ŠKODA po raz 16 sponsoruje Tour de France, najsłynniejszy wyścig kolarski na świecie. W ramach umowy organizatorzy dostarczają 250 pojazdów. Jest to również piąty raz z rzędu, kiedy marka ŠKODA jest sponsorem zielonej koszulki, noszonej przez lidera w konkursie punktowym.

Dowiemy się, który zawodnik będzie miał na sobie zieloną koszulkę z logo ŠKODA na mecie 28 lipca. Zgodnie z tradycją wyścig w tym roku kończy się on w Paryżu, do którego peleton dotrze w 21. etapie po przejechaniu 3640 km. W stolicy najlepsze prezentowane będą trofea zaprojektowane przez ŠKODA Design.

Po przedłużeniu umowy w tym roku partnerstwo między ŠKODA a Tour de France będzie trwać co najmniej do 2023 roku. ŠKODA jest oficjalnym głównym sponsorem Tour de France i dostawcą swoich samochodów. 250 pojazdów dostarczonych w tym roku organizatorom wyścigów to nie tylko OCTAVIA i SUPERB, ale także SUV-y - KAROQ i KODIAQ.

Podczas wyścigu przed peletonem będzie jechała uderzająco czerwona SUPERB wyposażona w technologię komunikacyjną. To z tego samochodu będzie prowadził dyrektor Christian Prudhomme. Jest to jedyny samochód, który może przejechać przez linię mety z rowerzystami.

Numer 5 jest gwiazdą serii jako najnowszego numeru miesiąca, serii Storyboard ŠKODA, w której regularnie rzucamy światło na ciekawe fakty na temat samochodów ŠKODA, ich przeszłości, teraźniejszości i przyszłości oraz wydarzeń na ŠKODA, wyrażone poprzez konkretną liczbę.


Ostatnie newsy