NUMER MIESIĄCA: 5

January 14, 2020
Liczba pięć odnosi się do największej możliwej liczby gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. Wszystkie nowe modele ŠKODA mają pięć gwiazdek. Ostatnio ŠKODA OCTAVIA czwartej generacji została nagrodzona pięcioma z możliwych pięciu gwiazdek.

Nowa OCTAVIA otrzymała 92% oceny za ochronę pasażerów, co czyni ją jednym z najbezpieczniejszych kompaktowych modeli. 88% wynik w zakresie ochrony pasażerów dzieci czyni go również jednym z najlepiej punktowanych pojazdów.

Nowa generacja modeli OCTAVIA jest wyposażona w rozbudowane funkcje bezpieczeństwa i systemy wspomagania, które wcześniej ograniczały się do pojazdów wyższego zasięgu. Po raz pierwszy samochód ŠKODA wyposażony jest w asystenta unikania kolizji, asystenta skrętu i system ostrzegania o wyjeździe.

W ten sposób OCTAVIA dołączyła do grona odnoszących sukcesy modeli pięciogwiazdkowych z ostatnich lat. Nowe modele KAMIQ i SCALA osiągnęły ten sam wynik w 2019 roku, podczas gdy SUV-y KAROQ i KODIAQ były już wcześniej nagradzane najwyższymi ocenami.

Pojazdy ŠKODA należą do najbezpieczniejszych na rynku. Od 2009 r. Większość modeli tej marki otrzymała najwyższe oceny w testach udarności Euro NCAP. Tym, co czyni ten wynik jeszcze bardziej imponującym, jest to, że wymagania stawiane pojazdom i ich funkcjom bezpieczeństwa rosną z każdym rokiem.

Europejski program oceny nowych samochodów (Euro NCAP), założony w 1997 r., jest organizacją ministerstw transportu, stowarzyszeń motoryzacyjnych, grup ubezpieczeniowych i instytutów badawczych z ośmiu krajów europejskich. Organizacja przeprowadza testy bezpieczeństwa nowych modeli samochodów i ocenia ich bezpieczeństwo aktywne i pasywne.

Numer pięć to najnowszy numer seryjny numeru miesiąca. W tym serialu ŠKODA Storyboard regularnie przedstawia interesujące fakty i liczby na temat pojazdów ŠKODA - ich historii, teraźniejszości i przyszłości - lub na temat wydarzeń w firmie ŠKODA, koncentrując się na konkretnej liczbie.


Ostatnie newsy