NUMER MIESIĄCA: 48

June 20, 2019
ŠKODA jest globalną firmą działającą na ponad stu rynkach na całym świecie. Zatrudnia ponad 41 000 osób. W samej Republice Czeskiej, oprócz pracowników rodzinnych, dla producentów samochodów pracują ludzie z 48 innych krajów. Które to kraje?

Pod koniec 2018 roku ŠKODA zatrudniała w swojej czeskiej działalności 4443 cudzoziemców z 48 krajów. Zagraniczni pracownicy stanowili zatem 13,6 procent personelu w Czechach. W podziale na kraje większość pochodzi z Polski (45,3%), a następnie ze Słowacji (35,2%) i Ukrainy (8,9%). Chociaż nie jest zaskoczeniem, że ludzie przyjeżdżają tu do pracy z sąsiednich i innych pobliskich krajów, ŠKODA przyciągnęła również pracowników z innych krajów. W Czechach znajdziesz trzech Amerykanów, dwóch Kubańczyków, dwóch Koreańczyków oraz obywateli Kanady, Meksyku, Namibii i Singapuru pracujących dla firmy.

Korzyści międzynarodowego zespołu zostały wcześniej opisane w Storyboard ŠKODA przez głównego projektanta ŠKODY, Olivera Stefani. „Nasz zespół projektowy jest naprawdę międzynarodowy i obejmuje około 26 narodowości. Jest to wzbogacające i konieczne - ŠKODA jest atrakcyjną marką i produkuje samochody na cały świat, więc musi mieć osoby o różnym pochodzeniu. Ich zadaniem jest marzyć. Następnie pracujemy razem, aby przekształcić te marzenia i pomysły w namacalną formę” - powiedział Stefani.

Numer 48 jest gwiazdą serii jako najnowszego numeru miesiąca, serii Storyboard ŠKODA, w której regularnie rzucamy światło na ciekawe fakty na temat samochodów ŠKODA, ich przeszłości, teraźniejszości i przyszłości oraz wydarzeń na ŠKODA, wyrażone poprzez konkretną liczbę.

Ostatnie newsy