NUMER MIESIĄCA 140

March 19, 2019
Sto czterdzieści kilowatów - taka jest moc silnika 2.0 TDI napędzającego ŠKODĘ KODIAQ. ŠKODA przekazała dwa z tych samochodów dla pogotowia ratunkowego w regionie Hradec Králové. W rzeczywistości wiele krajów korzysta z usług ŠKODA w ratownictwie medycznym.

Liczba 140 jest gwiazdą programu jako najnowszego numeru miesiąca, serii ŠKODA Storyboard, w której regularnie rzucamy światło na ciekawe fakty na temat samochodów ŠKODA, wyrażone za pomocą określonej liczby.

Dwie darowane ŠKODA KODIAQ zostaną wykorzystane w bezpośrednim sąsiedztwie zakładów produkcyjnych Škoda Kvasiny i Vrchlabí. Ich mocne silniki są wyposażone w siedmiobiegową automatyczną skrzynię biegów i napęd na wszystkie cztery koła.

Wykorzystanie modeli ŠKODA do produkcji karetek pogotowia ma głęboko zakorzenioną tradycję, która ratuje życie od ponad 110 lat.

ŠKODA są popularne wśród ratowników medycznych i służb bezpieczeństwa w całej Europie. Specjalnie dopasowana ŠKODA KODIAQ jest używana przez lekarzy pogotowia ratunkowego w regionie Pilzna w Czechach Zachodnich, podczas gdy londyńska karetka ma nie tylko dwa KODIAQ, ale także trzy OCTAVIA RS COMBI. ŠKODA są również używane przez brytyjską policję i strażaków, a znajdziesz je w służbie policji również w Czechach i Szwajcarii.

„To solidnie wykonane samochody. Nie musimy niczego zmieniać w ich konstrukcji, nawet podwozia, pomimo tego, że są one obciążone całym naszym sprzętem. Na przykład z tyłu KODIAQ znajduje się nie tylko ciężki sprzęt ochronny, taki jak tarcza i kamizelka kuloodporna, które nosimy, ale także światła ostrzegawcze, trójkąty ostrzegawcze i wiele innych rzeczy”- mówi sierżant sztabowy Jean -Filippe Jaquier, szef działu transportu w Lozannie w Szwajcarii, chwaląc samochód.

Służby ratownictwa górskiego w Alpach Bawarskich zdecydowały, że ŠKODA KAROQ jest idealnym SUV-em do tego zadania. Przekonał ich potencjał terenowy KAROQ, przestronność i bezpieczeństwo.

Ostatnie newsy