NUMER MIESIĄCA: 132

September 17, 2019
Na początku września podczas zlotu zabytkowych samochodów ŠKODA Classic Tour gościła 132 pojazdy. Trasa tego rajdu samochodów zabytkowych, zorganizowanego przez ŠKODA dla jej pracowników i ich rodzin, wyruszyła z pod atrakcyjnej scenerii zakładu produkcyjnego w Mladá Boleslav.

Od pierwszego roweru do najnowszej generacji modelu OCTAVIA, prace motorowe w Mladá Boleslav przeszły ogromny rozwój i pozostawiły niezatarte ślady w branży motoryzacyjnej.

Na przykład w 1899 r. Fabryka LAURIN & KLEMENT stała się pierwszym producentem motocykli w imperium austro-węgierskim. Już w 1902 roku marka wyposażyła motocykl w silnik V-twin, pierwszy na świecie. W 1907 roku LAURIN & KLEMENT stał się jednym z pierwszych producentów samochodów na świecie, który wyprodukował ośmiocylindrowy silnik.

Na początku odpowiedzialny za promocję marki był wizjoner i utalentowany biznesmen Václav Klement. Nie wahał się stosować reklam, które przemawiały do patriotyzmu, zachęcając ludzi, aby nie wydawali pieniędzy na zagraniczne produkty, podczas gdy istniały wysokiej jakości odpowiedniki krajowe.

W 1925 roku marka LAURIN & KLEMENT połączyła się ze znaną firmą ŠKODA z siedzibą w Pilźnie i kontynuowano innowacje. Głównymi modelami marki przed II wojną światową były słynne samochody POPULAR, RAPID, FAVORIT i SUPERB. W okresie powojennym wprowadzono na rynek pierwszy model OCTAVIA i piękny kabriolet FELICIA.

Dlatego ŠKODA poświęca rok 2020 na swoje 125. urodziny. Będzie to rok marki ŠKODA, a Storyboard zaoferuje ci sekcję „urodzinową”, w której znajdziesz wszystko, co Cię interesuje. A na Twitterze możesz śledzić @skodaautonews

Ostatnie newsy