NOWY SUV ŠKODY NAZYWA SIĘ KAMIQ

January 24, 2019
ŠKODA KAMIQ będzie trzecim SUV-em ŠKODY na rynku europejskim. Młodsze rodzeństwo KODIAQ i KAROQ zostanie zaprezentowane w marcu podczas Salonu Samochodowego w Genewie.

Nowy model europejski będzie więc znany jako KAMIQ, nazwa używana już przez ŠKODĘ w innym modelu na rynku chińskim.
https://www.skoda-storyboard.com/en/models/skodas-new-suv-christened-the-kamiq/

Słowo KAMIQ pochodzi od języka Inuitów mieszkających w północnej Kanadzie i Grenlandii. Opisuje coś, co idealnie pasuje jak druga skóra w każdej sytuacji. Jest to wystarczający powód, aby nadać nowemu modelowi crossovera na rynek europejski taką samą nazwę, jak SUV z siedzibą w Chinach.

INNY, NOWY K&Q COMBOQ

Jednym z wielu wspólnych mianowników SUV-ów ŠKODA jest podobieństwo ich nazw, zaczynające się na K, kończące się na Q i inspirowane zdalną Alaską.

Nazwa KAROQ pochodzi od twórczego połączenia dwóch słów z języków używanych przez oryginalne plemiona amerykańskie. Jednym z tych słów jest „RUQ”, co oznacza „strzałka” (część logo ŠKODA). Jest też inne plemię Alaskan, które używa słowa „KARAAQ” dla „samochodu”.

https://youtu.be/vMCZ5PBXvS0

W języku ludu Alutiiq, pierwotnych mieszkańców wyspy Kodiak na Alasce, „KODIAQ” oznacza największy na świecie podgatunek niedźwiedzia brunatnego.

https://youtu.be/fzY7hnqN5mg

Ostatnie newsy